Як потрібно доглядати за кімнатної пальмою.

Пальми відносяться до дуже теплолюбних рослин і досить вимогливі до догляду та утриманні. В кліматичних умовах виростають в тропічному і субтропічному кліматі, де завжди достатній рівень вологості і тривалий світловий день, тому при вирощуванні рослини в зимовому саду потрібно додаткове штучне освітлення і зволоження.
Вам знадобиться
  • - грунтосуміш;
  • - горщик або діжка;
  • - секатор;
  • - річкова галька;
  • - обприскувач;
  • - зволожувач повітря.
Інструкція
1
У природних кліматичних умовах пальми досягають величезних розмірів. В умовах зимового саду вам навряд чи це вдасться, тому вирощуйте рослина подалі від сонячних променів і систематично проводите формування крони для досягнення потрібних вам розмірів.
2
Щойно придбане рослина пересадите в об'ємний горщик або бочку, насипавши живильну грунтосуміш. Суміш ви можете купити в квітковому магазині або приготувати самостійно. Для цього змішайте в рівних частинах дерен, чорнозем, пісок, деревну золу, торф, листову землю, перегній. Вниз ємності для пересадки насипте дренажну подушку з крупної гладкою річковий гальки.
3
Встановлюйте пальму відразу на постійне місце, з якого ви не будете її пересувати. Пальми дуже не люблять переміщення і можуть захворіти. Після пересадки рясно полийте рослину.
4
В приміщенні підтримуйте температуру повітря плюс 23-24 градуси і вологість 50-65 відсотків. Для зволоження ви можете систематично кропити рослина або поставити зволожувач повітря, що підтримує оптимальний рівень вологості.
5
Ніколи приміщення не провітрюйте наскрізним потоком повітря. Пальма не переносить протягів. Також найбільш оптимальним вважається варіант установки ємності з рослиною далеко від вікон і кватирок.
6
Поливайте рослину 2-3 рази на тиждень. Взимку полив скоротіть до 1-2 разів. Якщо ви виробляєте полив один раз на тиждень, то 2 рази проводите обприскування.
7
Пересадку пальм проводите щорічно в березні, на початку квітня. З четвертого року пересаджуйте рослина 1 раз в три роки. Систематично замінюйте грунтосуміш, видаляйте підгнилі коріння. Якщо коренева система досить сильно розрослася, обрізайте коріння гострим секатором на 1/3. Це дозволить рослині сильно не виростати у висоту, що значно полегшить догляд.
8
Все листя, які повністю висохли, видаляйте. Також зрізайте гострим секатором всі зів'ялі листя.
9
Світловий режим підтримуйте лампами штучного освітлення. Тривалість дня повинна бути 16 годин. В зимовий період скоротіть світловий день на 2 години.
10
Підживлення виробляєте комплексними мінеральними добривами 1 раз на місяць.