Як діагностувати атеросклероз судин.

Атеросклероз - хвороба, характерними ознакою якої є звуження просвіту артерій в результаті відкладення на їхніх стінках жирових бляшок. Як наслідок, порушення кровотоку і кисневе голодування різних органів і тканин організму. У найбільш важких випадках це призводить до інфаркту або інсульту. Як же вчасно діагностувати атеросклероз?
Інструкція
1
Підступність цієї хвороби в тому, що спочатку вона протікає абсолютно безсимптомно, нічим НЕ нагадуючи про себе. Досить сказати, що навіть звуження площі просвіту артерії на 50% (в два рази) може не викликати у хворого ніяких неприємних відчуттів. Тому проходите профілактичні огляди у кардіолога, спрямовані на виявлення атеросклеротичних бляшок.
2
Є різні методи обстеження: ультразвукові дослідження судин, ангіографія судин (контрастне рентгенологічне дослідження). Регулярно здайте аналізи крові, щоб своєчасно виявити порушення ліпідного та вуглеводного обміну.
3
Дуже хороший і точний метод діагностики - магнітно-резонансна томографія (МРТ). Зображення, отримані за допомогою цього методу, дозволяють виявити навіть незначні зміни структур організму. Однак його не завжди можна застосовувати, наприклад, пацієнтам, у яких є вживлені кардіостимулятори, суглобові протези він протипоказаний.
4
Атеросклероз артерій нижніх кінцівок зазвичай проявляється у вигляді болю, оніміння, кульгавості. Пам'ятайте про це, і при виникненні таких симптомів звертайтеся до лікаря.
5
Особливу увагу своєчасному виявленню цієї хвороби повинні приділяти люди, схильні до неї. Наприклад, ті, у кого батьки хворіли атеросклерозом, а також люди з підвищеним артеріальним тиском, що мають надлишкову вагу, змушені вести малорухливий спосіб життя, особливо пов'язаний з заворушеннями, стресом, шкідливими звичками (особливо курінням).
6
Пам'ятайте, що будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. А також пам'ятайте правило: «без холестерину немає атеросклерозу!» Максимально зменшивши споживання продуктів, багатих на холестерин, можна істотно знизити ризик розвитку цієї хвороби (і, відповідно, її негативних наслідків).
Корисна порада
Як виникає і розвивається жирова бляшка? На внутрішній стінці артерії починає відкладатися холестерин. Спочатку у вигляді тонких смужок, потім вони збільшуються в розмірах, ущільнюються, і таким чином поступово перетворюються в атеросклеротическую бляшку. Якщо в крові високий рівень холестерину, бляшка продовжує збільшуватися в розмірах, все більше перекриваючи просвіт артерії. В найгіршому варіанті розвитку, утворюється тромб, повністю перекриває кровотік і викликає гостре кисневе голодування органу.