Як бачити краще.

Зір - одна з найважливіших почуттів людини. Воно дає вам більшу частину знань і відчуттів про навколишній світ, і саме тому так важливо мати здорові очі. Сьогодні складно знайти людину, яка не страждає на короткозорість або далекозорість, але існує ряд способів, службовців для профілактики погіршення зору і здатних покращувати його.
Інструкція
1
Навіть якщо ви вже носите окуляри, регулярно робіть спеціальну гімнастику для очей.
2
Часто моргайте 20-30 секунд. Дивіться вгору, потім вниз, максимально піднімаючи і опускаючи погляд. Те ж саме зробіть, дивлячись в сторони - вправо і вліво.
3
Виконуйте очима кругові рухи, малюйте поглядом квадрати, трикутники та зигзаги - в одну сторону й в іншу.
4
Дивіться протягом декількох секунд на великий палець витягнутої вперед руки і потім дивіться на який-небудь об'єкт, віддалений від руки. Виконуйте вправу, поки не відчуєте напругу в очах.
5
Корисно також стежити за переміщеннями будь-якого предмета в ваших або чужих руках - наприклад, олівця, який то наближається до вашого обличчя, то віддаляється від нього.
6
Від напруження можна позбутися в будь-який момент - коли ви втомилися, сидячи за комп'ютером, або коли вам потрібно, щоб очі відпочили. Складіть долоні човником так, щоб крізь пальці не проникало світло. Накрийте долонями очі, поклавши великі пальці на віскі. Посидьте так, поки очі не відпочинуть.
7
Їжте побільше вітамінів - включіть в раціон овочі, фрукти і чорницю, корисну для зору. Також можна пити вітаміни з чорницями. Є чорницю можна в будь-якому вигляді - вона вкрай корисна і здатна зміцнити ваш зір.
8
Щодня їжте відварні капустяне листя. Корисно регулярно включати в раціон сиру і варену моркву, а також волоські горіхи.
9
Втомлені очі можна промивати настоєм анісу, а всередину вживати відвар з кореня лепехи.
Людина звикла покладатися на блага технічного прогресу. Будинки та вулиці освітлені електричними лампочками, тому немає потреби вдивлятися в нічну імлу, щоб розгледіти дорогу. Любителі природи, ті, хто обожнює походи з ночівлею і посиденьки біля вогнища, менш залежні від штучного освітлення і вміють користуватися своїм нічним зором.
Вам знадобиться
  • - ліхтарик з червоними лампочками.
Інструкція
1
Коли людина абсолютно несподівано опиняється в темряві, наприклад, якщо перегорає лампочка або відключають електрику, він якийсь час нічого не бачить. Очам потрібен певний час, щоб адаптуватися і підвищити чутливість до світлових потокам. Повне відновлення в умовах темряви відбувається тільки протягом години, але хвилин через 15 чутливість підвищується до 80%.
2
Але є прийоми, які допомагають цей процес прискорити. Щоб очі швидше адаптувалися до темряви, вмивайтеся холодною водою і покладіть на мову шматок цукру. Зробіть легку зарядку. За ці зв'язки відповідає симпатична нервова система організму людини, коли ви активізуєте її частина, вона прокидається вся. Тобто не сидіть і не вдивляється в пітьму, зробіть щось і швидше почнете бачити нічним зором.
3
Але вам доведеться бути обережними в той момент, коли світло раптово загориться. Для очей, звиклих до темряви, яскраве світло може бути болючим. Опустіть злегка повіки, щоб швидше адаптуватися до темряви.
4
Сітківка ока містить два види фоторецепторів - палички і колбочки. Перший вид більш чутливий до світла і саме він відповідає за нічний зір людини. На сітківці ока палички розташовуються по периметру, а в центрі їх немає. Тому, потрапивши в темряву, користуйтеся периферичним зором. Щоб побачити предмет чіткіше, не дивіться на нього прямо, а поверніть злегка голову в сторону.
5
При ходьбі вночі не дивитеся прямо під ноги, а глядіть вперед. Потренуйтеся і ви зрозумієте, що такий метод просування дуже ефективний.
6
Якщо ви вже довго перебуваєте в темряві, і ваші очі звикли, але вам потрібно розглянути карту, не використовуйте звичайні ліхтарики. Сучасне туристичне спорядження передбачає мобільні джерела світла з червоними діодами. За відсутності такого ліхтаря - закрийте звичайним носовою хусткою.
7
Щоб розвинути і поліпшити нічний зір, користуйтеся штучним освітленням якомога рідше. Удома теж можна поставити світильники з червоними слабкими лампочками, а по яскраво освітлених вулицях ходите в затемнених окулярах.