Як обробити кромку скла. Як самому обробляти скло.

Обробка кромки скла - трудомісткий процес, що вимагає від майстра граничної акуратності і точності. Дана процедура може виконуватися як на спеціальному обладнанні в спеціалізованих цехах, так і в домашніх умовах за допомогою доступного інструменту.
Вам знадобиться
  • - склоріз;
  • - плоскогубці;
  • - наждачний папір
  • - карборундовий камінь;
  • - вода.
Інструкція
1
Пам'ятайте: обробка скла проведена може бути в два етапи: шляхом шліфування кромки скла та її полірування. У процесі шліфування кромка скла залишається шорсткою, але при цьому вона вирівнюється і стає більш безпечною. У ході поліровки кромка набуває прозорий вигляд, а також гладку поверхню.
2
Виконайте чорнову обробку кромки скла за допомогою плоскогубців або склоріза (точніше виїмки на його бічній стороні). Дана процедура проводиться наступним чином: захопіть використовуваним інструментом 2-3 мм виступаючої кромки скла і, рухаючись вгору або вниз, відламують гострі виступи. Якщо виступи дрібні, їх можна «скрашувати», затискаючи і міцно стискаючи плоскогубцями.
3
Чистова обробка здійснюється двома методами: прямолінійним і криволінійним. Прямолінійна обробка дозволить вам отримати профілі різних типів: трапецієподібну, плоску, округлений, а також фасонну кромку . Більш того, за допомогою прямолінійного методу обробки крайки можна надати бічній частині скла будь-який кут в діапазоні від 0 до 45 градусів. Криволінійна технологія може бути використана для обробки фігурної крайки неправильної форми.
4
Проведіть тонку обробку кромок скла за допомогою карборундових каменю або наждака: для більшої зручності та скорочення трудовитрат помістіть оброблюване скло під струмінь потокової води. Після чистової обробки крайки скла просушіть його.
Зверніть увагу
Напилок, використовуваний для обробки крайки скла, можна змочувати розчином камфори, гасом, водою або скипидаром. Інші розчини для змочування цього інструменту використовувати не можна!
Корисна порада
Чим тонше зерно наждачного паперу, тим рівніше і красивіше вийде кромка скла, та й менше часу піде на її шліфовку.