Як зшити широкі брюки.

Навіть якщо ви не відчуваєте нестачу одягу в своєму гардеробі, іноді виникає бажання пошити собі щось своїми руками, адже така річ приносить багато задоволення.
Вам знадобиться
  • Нитки, бавовняна тканина, гумка, швейна машинка, сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Для того, щоб зшити широкі брюки , навіть не треба буде робити викрійку. Візьміть тканину і виріжте з неї два прямокутника довжиною 100-110 сантиметрів і шириною 75-110 сантиметрів. Розміри можете змінити, виходячи з того, яку ширину штанин ви хочете отримати.
2
Покладіть обидва прямокутника тканини разом і згорніть навпіл по вертикалі. Далі позначте по лінії згину вгору приблизно 70 сантиметрів і в обидві сторони по десять сантиметрів. Об'єднайте плавною лінією ці позначки і зробіть по ним виріз.
3
Стачайте краю вирізу між собою. Після цього зшийте протилежні сторони прямокутників тканини. Якщо ви все правильно зробили, то повинні вийти дві своєрідні труби, з'єднані по лінії вирізу.
4
Зробіть підгини внизу штанин і на поясі, прошийте. Вставте в пояс і в нижні краї штанин гумки.
5
Сшейте аналогічним чином широкі брюки -афгані. Вам знадобиться шматок бавовняної тканини розміром 80 * 200 сантиметрів, гумка довжиною 2,5 метра і нитки під колір вашої тканини. По краю тканину обробіть зигзагом на швейній машинці або на оверлок.
6
Далі позначте від країв тканини по обидва боки відрізки по 60 сантиметрів. Складіть тканину по діагоналі і загніть краю назустріч найближчій боковині, закріпіть за допомогою шпильок. Потім приметайте і прострочіть на машинці.
7
Візьміть дві смужки довжиною 64 сантиметри (плюс по 2 сантиметри припуски на бічні шви) або одну 122 см і шириною 24 см для виготовлення пояса. Шви стачайте і складіть його з верхнім краєм брюк один до одного лицьовими сторонами. Складіть пояс навпіл, пристрочите до основного виробу, підгинаючи припуск на шов усередину.
8
На поясі зробіть дві строчки, щоб вони поділили ширину на три однакових відрізка. Візьміть гумку тієї довжини, яка відповідає обсягу вашої талії, вставте три гумки між зробленими рядками.
9
Краї штанин на півтора сантиметра подверніте і вставте туди гумку. Її довжина відповідає обсягу вашої щиколотки. У вас готові модні широкі брюки -афгані.
У східних танцях допускаються різні варіації танцювальних костюмів, і якщо деякі люблять танцювати в спідницях різних фасонів, то інші воліють шаровари , які вигідно підкреслюють фігуру і надають костюму ще більше екзотичності. Зовні шаровари можуть виглядати по-різному, в залежності від тканини, з якої ви їх шиєте - це можуть бути легкі й повітряні брюки з шифону, а можуть бути важкі і ошатні шаровари з оксамиту або атласу.
Інструкція
1
Вибравши тканину, зніміть мірки, щоб зрозуміти, скільки тканини вам потрібно закупити. Виміряйте обхват стегон і своє зростання. При обхваті стегон до 95 см вам буде достатньо однієї довжини тканини. Довжину брюк вираховуйте з надбавкою в 10 см для волана з гумкою в нижній частині штанин. Відповідно, якщо ваш зріст 160-170 см, вам знадобиться 110-115 см тканини при ширині 140-150 см.
2
Двічі складіть тканину навпіл. На тій стороні получившегося прямокутника, на якій ви бачите два згину, розмітьте кроковий шов, відмірявши по ширині 10 см, а по довжині 25 см. Проведіть дрібному ці лінії у напрямку один до одного, а потім плавно закруглите місце їх перетину. Сколите тканину кравецькі шпильками, поєднуючи деталі. Виріжте тканину по наміченої плавної лінії.
3
Розгорніть заготовку і розріжте на дві частини рівно посередині. Дві деталі з напівкруглим вирізом у верхній частині - це ваші майбутні штанини. Складіть їх лицьовими сторонами всередину, змітайте вручну, а потім сточують крокові шви і обмітайте їх. Переверніть штанини і з'єднайте бічні зрізи.
4
Якщо ви не плануєте робити бічних розрізів на шароварах, бічні зрізи обмітайте і прострочіть на машинці. Розрізи на шароварах бувають двох типів - суцільні і подвійні. Для суцільних розрізів обмітайте краю тканини на бічних зрізах, а потім прострочіть бокові шви на 10 см вгорі і на 10 см внизу.
5
Вільні краї тканини в розрізах обробіть оверлоком. Для подвійних розрізів робіть те ж саме, але в області коліна прострочите тканина ще на 1 см.
6
Обробивши бокові шви, приметайте верхній зріз брюк, підвернувши його на 4 см, а потім прострочіть, залишивши отвір для гумки. Просмикніть широку гумку в отриманий пояс, зашейте її і закрийте отвір.
7
Нижні краю штанин підігніть двічі на 1,5 см, і так само, як і в поясі, вставте в кожну штанину гумку. Ваші танцювальні шаровари готові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o1EYjwosnf8