Як лікувати заїкання.

Більшість людей, які страждають заїканням, звикли до свого недугу і вважають, що він невиліковний. Проте насправді це не так - при правильному підході заїкання піддається лікуванню, і в цій статті ми розглянемо декілька методів, що дозволяють лікувати заїкання - наприклад, методи фізичних та дихальних вправ.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний комплекс дихальної гімнастики (наприклад, дихальна гімнастика Стрельникової або йога і пранаяма). Регулярна робота з диханням допоможе вам керувати своїм голосом і відчувати його свободу.
2
Стійте прямо і опустіть руки. Злегка нахиліться вперед, опустивши вниз руки і голову. Нахилившись, шумно вдихніть носом повітря і злегка підніміть, не доходячи до вихідного вертикального положення. Спокійно видихніть і поверніться на вихідну позицію. Повторюйте вправу з нахилами і вдихами вісім разів поспіль. Потім повторіть вісім підходів вправи після декількох секунд відпочинку. Повторюйте комплекси по 8 вправ стільки раз поспіль, скільки зможете.
3
Стійте прямо і поставте ноги на ширині плечей. Корпус повинен бути нерухомим. Одночасно з поворотом голови вліво різко вдихніть. Повертайте голову вправо, і в процесі повороту видихніть, а потім, повернувши голову остаточно, знову різко вдихніть. Робіть вправу також по 8 підходів з короткими перервами відпочинку.
4
Ці вправи вважаються найбільш ефективними в лікуванні заїкання, а також зміцненні зв'язок і дихальних органів. Після двох-трьох місяців занять ви помітите, як голос стає впевненіше, а заїкання зникає.
5
Також ви можете масажувати акупунктурні точки, що відповідають за голос і дихання протягом 5 хвилин. Масажувати потрібно точку, розташовану на кисті руки між вказівним і великим пальцем на зовнішній стороні долоні. Також допоможе точковий масаж точок, що знаходяться під колінами, а також точки, розташованої на грудині і між бровами. Про правильність знайдених точок вам підкажуть больові відчуття при натисканні на них.
6
І звичайно, ви можете скористатися різними лікарськими і авторськими техніками, що дозволяють вилікувати заїкання в більш тривалі або більш короткі терміни.