Як загартовуватися водою. Як правильно загартовуватися.

Загартовування, як відомо, відмінний профілактичний засіб проти хвороб і процедура, що надає загальне позитивне вплив на організм людини. Але той, хто вирішив гартуватися водою, повинен обов'язково бути непитущим, здоровим фізично і психічно, а також обов'язково повинен мати гарну силою волі і духу і прагнути до пізнання всіх нюансів цього методу.
Інструкція
1
В першу чергу, пройдіть повне медичне обстеження. Відмовтеся від шкідливих звичок, займайтеся фізкультурою і правильно харчуйтеся.
2
Загартовування починайте з миття холодною водою ніг (для дітей температура води - 27 - 28 градусів, для дорослих - 22 - 26).
3
Кожні 3 дні знижуйте температуру води на градус, поки не дійдете до 14 - 15 градусів.
4
Після цього починайте новий етап - занурюйте ноги в воду на кілька хвилин у холодну воду (2 - 3 хвилини).
5
Після декількох днів таких процедур, починайте обтирання водою, температура якої 32 - 34 градуси. Розтирайтеся протягом 3 хвилин губкою, після чого швидко витирайтеся рушником.
6
Поступово знижуйте температуру води для обтирання, а потім переходите до купання.
7
Якщо ви вирішили купатися в відкритому водоймі, то починати потрібно з заходження по 3 - 5 хвилин. Поступово можна продовжити до години, при сприятливій температурі.
8
Гартувати водою дітей на вулиці потрібно припинити, якщо температура повітря, нижче 15 градусів. Дорослі, які вирішили зайнятися моржуванням, можуть продовжувати процедуру круглий рік.
9
Якщо гартувати за методикою Іванова, то крім водних процедур, влаштовуйте в харчуванні розвантажувальний день раз на тиждень. Чи не їжте і не пийте нічого.
10
Також, за Іванову, виходьте на вулицю і робіть 3 вдиху і видиху через гортань, при цьому подумки звертайтеся до природи з проханням допомогти вам і дати здоров'я. Проводите водні процедури вранці.
Корисна порада
Загартовувати потрібно не тільки тіло, а й дух. Загартовування допоможе зміцнити здоров'я і імунітет, зробити організм більш стійким до вірусів і хвороб, сприятливо позначиться на загальному тонусі. Часто це допомагає впоратися з безсонням, зайвою вагою і хронічними захворюваннями.