Як провести весілля дешево.

Мріям про шикарну весілля з великою кількістю гостей не завжди судилося збутися. На то існує ряд причин, частіше матеріального характеру. Однак не варто засмучуватися і чекати кращих часів. Запоминающуюся і веселу весілля можна провести, вклавшись в рамки навіть досить скромного бюджету.
Інструкція
1
Визначте свій бюджет. Перед плануванням всієї церемонії необхідно вирішити, яка кількість грошових коштів ви готові витратити. Досить часто майбутньому подружжю допомагають їхні батьки, тому попросити допомоги такого роду вам ніхто не забороняє. До того ж ви можете взяти якусь частину коштів в борг, т.к. в більшості випадків молодята в подарунок від друзів і близьких отримують саме гроші. Як тільки ви визначитеся з бюджетом, можна думати безпосередньо про те, що і кого ви хочете бачити на своєму весіллі.
2
Відзначайте весілля влітку або ранньої осені. У цей період можна відмінно заощадити на столі. Фрукти і овочі коштують значно дешевше, та й кількість міцних алкогольних напоїв можна буде помітно скоротити. Найкраще самостійно приготувати їжу і принести її в ресторан, попередньо домовившись з адміністрацією. Якщо часу на це немає, то варто підібрати кафе подешевше, але пам'ятати про те, що їжа там повинна бути смачною. Звичайно, є варіант відзначити торжество будинку, але зараз молодята рідко погоджуються на це.
3
Не поспішайте купувати собі найдорожчий наряд, навіть якщо ви побачите на вітрині сукню своєї мрії. Щоб виглядати добре, зовсім не обов'язково витрачати шалені гроші. Можна взяти сукню напрокат. Рідко хто одягає свій весільний наряд після завершення торжества. Це дозволить заощадити вам пристойну суму. Те ж саме стосується і костюма нареченого. Якщо вас бентежить той факт, що до вас цей наряд хтось одягав, то скористайтеся ательє, які пропонують взяти напрокат абсолютно новий одяг.
4
Відмовтеся від лімузина. Краще попросити друзів, у яких є машини, доставити гостей в ЗАГС, а потім в кафе. Так ви зможете заощадити на оренді. Прикрасьте машини стрічками, кільцями і т.д. Як правило, вартість цих прикрас не дуже велика, а виглядати ваш весільний кортеж буде значно ефектніше.
5
Відмовтеся від послуг тамади. Розважальна частина може стати досить витратною, проте зовсім відмовлятися від неї немає сенсу. Попросіть свідка зі свідком або найбільш енергійних гостей провести конкурси та ігри, попередньо попередивши їх про це, щоб вони заздалегідь підготували невелику програму.
Весілля - подія значуща. У багатьох вона буває раз в житті. Тому її організація, а тим більше самостійна, має бути продумана дуже ретельно.
Інструкція
1
Першим ділом складіть план весілля. Він буде відправною точкою. Там вкажіть кількість гостей, будете ви орендувати ресторан або почастуєте прийшли будинки, чи планується відвідування визначних пам'яток і т.д. Детально прописавши всі пункти, ви зрозумієте ,, яких підрядників потрібно залучити і скільки приблизно коштуватиме вся організація.
2
Якщо ви плануєте велике число гостей, краще орендуйте ресторан. Для цього знайдіть відповідне приміщення, здатне вмістити потрібну кількість людей. Зверніться до адміністратора і попросіть порахувати приблизну вартість замовлення на одну людину. Уточніть, чи входить в цю суму алкоголь. Зазвичай це найбільш витратна стаття витрат. Попросіть принести власні спиртні напої, так ви пристойно заощадите бюджет.
3
Подумайте про додаткове транспорті для гостей. Це особливо актуально, якщо має бути велика програма з відвідуванням визначних пам'яток. Не обов'язково розсаджувати всіх приїхали на свято в лімузини. Одного - двох - для найважливіших персон і нареченого з нареченою буде достатньо. Решту можна розмістити в мікроавтобусах. Вони дуже зручні і набагато більш дешеві в оренді. Укладіть заздалегідь договір з транспортною компанією, в якому вкажіть терміни подачі автомобілів, їх кількість і колір.
4
Домовтеся про зйомку з професійним фотографом і оператором. Ці знімки і фільм займуть гідне місце в альбомах молодят і їхніх відеотеці. Потім кадри зі щасливими обличчями закоханих розглядатимуть діти, внуки, правнуки. До любителям з мильницями краще не звертатися. Це може безнадійно зіпсувати враження про минулий торжестві.
Корисна порада
Крім плану складіть кошторис витрат. Тоді буде зрозуміло, в стані ви оплатити церемонію самостійно або доведеться просити грошей у борг.