Як навчитися масажу.

Релаксирующий і профілактичний масаж - приємна і корисна процедура, але не завжди є можливість відвідати фахівця, який зробить вам повноцінний масаж різних зон. При відсутності можливості відвідати масажиста ви можете робити самомасаж, який також є корисним і розслаблюючим.
Інструкція
1
Щоб самомасаж привів до потрібних результатів, робіть його в ранковий час незадовго після пробудження, не довше 20-25 хвилин. Робіть масаж на чисту шкіру, зніміть все, що заважатиме масажу - кільця, годинник, браслети. Підстрижіть нігті і нанесіть на руки зволожуючий крем або спеціальне масажне масло.
2
Сядьте зручніше і виберіть, яку область тіла ви будете масажувати. Нанесіть крем або масло на вибране місце і масажуйте його, не чіпаючи лімфовузли, у напрямку знизу вгору - від ступень до стегон, від пальців до пахв, і так далі.
3
Шию масажуйте зверху вниз, а груди і спину - в сторони від центральної лінії.
4
Чергуйте легкі погладжують руху з більш інтенсивними розминаючими рухами. При доторканні шкіри також варіюйте силу натискання. Рухи не повинні викликати у вас дискомфорту і болю.
5
Легко розтирайте вибране місце, зрушуючи шкіру по лінії лімфатичних і кровоносних судин. Обхоплюйте шкіру і м'яз, стискайте і відпускайте, притискаючи до шкіри долоню.
6
Потім виконуйте різкі ритмічні рухи - постукуйте по шкірі, щоб викликати відчуття вібрації в тілі.
7
Після масажу не забудьте прийняти гарячий душ з використанням гелю або скрабу і розітріть тіло рукавицею або жорстким рушником.
8
Крім усього описаного, ви можете застосовувати для самомасажу спеціальні готові пристосування - масажні ролики, насадки, килимки, гідромасажні ванночки. Все це дозволить розслабити м'язи і тримати їх в тонусі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=blTSsqsRvW4