Як зліпити зірку.

Зірка - обов'язковий елемент новорічного чи різдвяного оформлення. П'ятикутні зірки прикрашають листівки і плакати, присвячені Дню Перемоги. Вони ж є чи не найхарактернішою деталлю московського Кремля. Зліпити зірку можна з пластиліну, пластики, глини і навіть марципану.
Вам знадобиться
  • - матеріал для ліплення;
  • - стеки;
  • - дощечка.
Інструкція
1
У зірки може бути різна кількість променів. Вони можуть бути навіть різної довжини і товщини, як, наприклад, зірочки для феєрверку. У п'ятикутної зірки всі промені однакові. Підготуйте пластилін і відірвіть від нього 5 приблизно однакових шматків. Пластилін необхідно попередньо трохи розім'яти.
2
Візьміть 1 шматок пластиліну і розкачайте з нього товсту "ковбаску". Це краще робити між долонями, а не на дощечці. Поки ви ліпіть, пластилін зберігає постійну температуру і залишається податливим. Розкачайте ще 4 таких же "ковбаски".
3
З кожної "ковбаски" зробіть "морквину" - довгий конус. Така форма досягається, якщо пі розкачування трохи сильніше натискати на один край заготовки. Всі "морквини" повинні вийти приблизно однаковими по довжині і товщині. Якщо потрібно, приберіть зайвий пластилін стекой.
4
Розкладіть "морквини" так, як будуть розташовані промені зірки, тобто по колу, товстим кінцем до центру. Запам'ятайте приблизно їхнє становище. Зліпити разом 2 фрагмента, зберігаючи між ними намічений кут. Нічого страшного, якщо він вийде трохи більше або трохи менше потрібного. Ви поправите своє творіння перед закінченням роботи. Приліпите до заготівлі інші промені.
5
сплющена зірку між долонями. Ретельно загладьте місця з'єднання променів. Для цього можна, наприклад, злегка намочити палей водою і з легким натиском провести їм по потрібним лініях. Можна промені зробити і опуклими. Намітьте стекой середню лінію кожного променя. Обережно прищипуйте пальцями пластилін, просуваючись по цій лінії від закінчення променя до центру.
6
Маленькі зірочки можна зробити інакше. Зліпити круглу "коржик". Якщо пластилін вже досить м'який, просто сплющите його між долонями. З паперу виріжте зірочку. Накладіть її на "коржик" і виріжте стекой. Таким же чином можна зробити зірочки і з марципану.
7
Зірки для святкового панно до Різдва або дня Перемоги можна пофарбувати. Покрийте ваш твір рівним шаром втиснути фарби, а потім розфарбуйте гуашшю або акриловими фарбами і залакіруйте. Якщо у вашому панно кілька елементів, то спочатку зробіть основу. На картонний або фанерний прямокутник наліпити шматочками пластилін, щоб шар становив не менше 0,5 см. Якого кольору пластилін - значення в даному випадку не має. Складіть композицію, зліпіть між собою всі елементи. Покрийте водоемульсійною фарбою і розфарбуйте.
Корисна порада
Ялинкову зірку можна зліпити з паперу. Подрібніть картонний контейнер для яєць, розмочити його і змішуйте з клеєм до утворення однорідної маси. Вона виходить більш рідкою, ніж пластилін, але ліпиться тим же способом.