Як знизити ph води.

pH - це показник кислотності розчину, що характеризує концентрацію водневих іонів. pH «нейтрального» розчину, тобто, де концентрація водневих іонів Н + і гідроксил-іонів OH- практично однакова і «врівноважує» один одного, дорівнює 7,0. Зазвичай рН питної води близький до нейтрального показником, тобто до 7,0. Але іноді виникає ситуація, коли його треба знизити. Наприклад, у побуті це може знадобитися, якщо рибкам в акваріумі потрібно більш «кисла» Середа. Як можна знизити рН води?
Вам знадобиться
  • - смужки індикаторного паперу;
  • - підкислена вода;
  • - буферний грунт;
  • - вуглекислий газ;
  • - шматок дерева.
Інструкція
1
Перш за все, постарайтеся точно дізнатися, який саме рівень рН потрібно вашим вихованцям для нормального самопочуття і життєдіяльності. Це залежить, насамперед, від виду акваріумних мешканців. Можна скористатися спеціальною літературою для акваріумістів, пошукати інформацію в інтернеті або звернутися з питанням до фахівця (наприклад, в зоомагазині).
2
Придбайте смужки індикаторного паперу в спеціалізованих магазинах. Звичайно, вони дають лише «грубу», вельми приблизну оцінку величини рН, тому краще вимірювати його рівень за допомогою спеціального приладу - рН-метра. Такі прилади є практично в будь-якій лабораторії.
3
Можете знизити рН акваріумний води , додавши в неї точно розраховану кількість води з меншим рівнем рН (підкисленою). В якості реагенту-підкислювача зазвичай використовують ортофосфорну кислоту. Краще додавайте таку воду невеликими порціями, ретельно перемішуйте і робіть контрольні вимірювання отриманого рівня рН. В іншому випадку, легко можна знизити рН до величин, шкідливих рибкам.
4
У деяких зоомагазинах у продажу буває спеціальний буферний грунт. Коли його поміщають у воду, рівень рН поступово знижується. Тут також необхідний постійний контроль.
5
Хороший спосіб - введення в акваріумну воду вуглекислого газу. Це можете зробити за допомогою спеціальних пристроїв або балончиків, де вуглекислий газ знаходиться під тиском.
6
Іноді допоможе простий, але дієвий метод. В акваріум після попередньої обробки покладіть шматок дерева. Який саме сорт дерева для цього підійде, який обробки воно зажадає - з'ясуйте у спеціаліста. Ви тим самим відразу вирішите два завдання: понизите рН води , а ваш акваріум придбає нову прикрасу.