Як лікувати від черепно-мозкової травми.

Будь-яка травма, в тому числі і черепно-мозкова, чревата ускладненнями. Незалежно від того, як саме постраждав мозок під час удару або аварії, необхідно вчасно вжити заходів щодо запобігання цих наслідків і строго дотримуватися всі вказівки лікаря. Успіх лікування багато в чому залежить від того, наскільки сумлінно підійде до дотримання рекомендацій сам хворий.
Інструкція
1
Черепно-мозковою травмою називається механічне пошкодження тканин мозку або кісток черепа. Така травма буває двох видів: закрита і відкрита. Відкрита черепно-мозкова травма відрізняється від закритої тим, що при ній у потерпілого проливається кров з мозку назовні, а в мозок можуть потрапити сторонні речовини. Закрита травма, в свою чергу, підрозділяється на чотири групи: - струс мозку; - забій мозку; - здавлення мозку; - перелом основи черепа.
2
Струс мозку - найлегша з цих травм. При ньому на невеликий проміжок часу відбувається порушення взаємодії між нервовими клітинами мозку. Відразу після того, як трапилося струс, постраждалого поміщають в стаціонар на обстеження і лікування. Нерідко хворий незабаром після травми непритомніє на кілька хвилин. Потім у потерпілого спостерігається блювота, запаморочення, слабкість, головний біль.
3
Лікування струсу мозку починають з обстеження, в тому числі, шляхом комп'ютерної томографії. Якщо лікар не виявляє на томограмме видимих змін, приступають до консервативного лікування. Хворому призначається постільний режим на кілька діб. При сприятливому прогнозі пацієнта виписують уже на сьому добу. Після цього він лікується вдома, приймаючи ліки, які нормалізують роботу мозку. До них відносяться седативні і снодійні препарати, а також таблетки від головного болю. Якщо ж при обстеженні виявляються які-небудь органічні ураження тканин, йдеться про більш важкій травмі - ударі мозку.
4
забій мозку називається черепно-мозкова травма, що супроводжується розривом мозкових тканин. На відміну від струсу, при ударі мозку до втрати свідомості і блювоті приєднуються порушення мови, ністагм, порушення координації рухів. Втрата свідомості може тривати від декількох хвилин до декількох годин, в залежності від ступеня тяжкості забиття.
5
Лікування забиття мозку, насамперед, спрямоване на відновлення кровопостачання головного мозку і запобігання гіпоксії. Спочатку хворому роблять інгаляції кисню, щоб постачити їм мозок. Потім шляхом введення глюкози або новокаїну знижують внутрішньочерепний тиск. Якщо на томограмме лікар виявляє гематому, пацієнта направляють на операцію.
6
Стиснення мозку - серйозна травма, що характеризується множинними гематомами всередині черепа, утвореними в ході нещасного випадку. При цій травмі у потерпілого спостерігається багаторазова блювота, втрата свідомості, порушення рухової активності, а також можливе психічне збудження і згодом кома. Стиснення мозку розвивається, як правило, на тлі струсу або забиття мозку.
7
Основний етап лікування полягає у видаленні гематоми з головного мозку. Потерпілому від здавлення мозку роблять нейрохірургічну операцію, а також прописують засоби, що розріджують кров.
8
Перелом основи черепа - одна з найважчих травм. Її симптоми схожі на описані вище, але її відрізняє одна ознака - при нахилі голови вперед у потерпілого тече з носа кров. Щоб довести наявність перелому основи черепа, лікарі беруть на дослідження складу рідини, що виділяється з носа.
9
Наслідком перелому основи черепа можуть бути епілептичні припадки. Тому пацієнтові призначають фенобарбітал і розчин Оксибутирату натрію. Щоб уникнути інфекції додатково призначають курс прийому антибіотиків.
10
Відкриті черепно-мозкові травми небезпечні тим, що всередину мозку можуть проникнути мікроорганізми. Крім того, на відміну від закритої травми , при відкритій постраждалий спочатку не втрачає свідомості, але зате в подальшому він може впасти в кому, що загрожує набряком мозку. Водночас, при цьому виді травм рідко утворюються гематоми всередині головного мозку. Тому хід лікування в кожному конкретному випадку залежить від стану хворого.
11
При важких відкритих черепно-мозкових травмах іноді показана трепанація черепа. При переломах черепа призначають антибіотики і засоби, що знижують внутрішньочерепний тиск. Головні болі зникають при прийомі транквілізаторів і діуретиків. Як і при будь черепно-мозковій травмі, хворому показаний постільний режим. Він може тривати 2 - 3 місяці. Всі пацієнти, які перенесли відкриту черепно-мозкову травму, повинні перебувати під постійним наглядом лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zNmSS3tAaWE