Як підняти вуха вівчарці.

Кожна порода собаки повинна відповідати певним стандартам екстер'єру. Вівчарки - німецькі та східно-європейські - також не є винятком. Один з визнаних стандартів - правильно поставлені вуха.
Інструкція
1
Якщо до трьох-чотирьох місяців вуха у цуценяти не встали, зайнятися їх постановкою доведеться вам. Чим швидше ви виправите цей дефект, тим краще.
2
Перевірте ще раз родовід собаки. Проконсультуйтеся з кінологами і ветеринарами. Можливо, що вушка у нього не встають тому, що в його роду були нечістокровние вівчарки, або через те, що його мати погано харчувалася під час вагітності. У першому випадку вам доведеться змириться з положенням речей, у другому - почати інтенсивно підгодовувати цуценя вітамінно-мінеральними добавками з кальцієм і фосфором, які зміцнять хрящову тканину вушної раковини. Якщо ви прихильник натурального раціону, давайте йому кістки, молочні продукти, рибний фарш.
3
Втім, якщо немає проблем ні з родоводом, ні зі здоров'ям матері вашого вихованця, це не означає, що він не потребує такого годуванні.
4
Визначте, чи потрібно підклеювати вуха і в якому саме місці. Для цього кінчиками великого і вказівного пальців прощупайте вушну раковину. Знайдіть слабке місце (це або маленька смужка, або «пляма»). Досить затиснути між пальців цю ділянку, як вухо негайно встане.
5
Якщо це місце розташоване у верхній третині і має форму «плями», то подклейка не потрібна. Просто продовжуйте годувати цуценя так само інтенсивно, щоб його організм не потребував кальції і фосфорі. Якщо ж це смужка, значить, утворився залом, який потрібно обов'язково підклеїти.
6
Слабке місце, розташоване в середній або нижній частині вуха, підклеювати необхідно в будь-якому випадку.
7
Приготуйте два шматочки картону трохи більшого розміру, ніж слабкий ділянку. Відріжте шматочок лейкопластиру (потім знадобиться і ще один, для фіксації).
8
Заткніть клаптиком вати слуховий канал. Дуже коротко вистриг або виголіть шерсть всередині вуха на тому місці, де ви будете наклеювати пластир. Змочіть ватку горілкою і протріть вистрижену ділянку. Потім обробіть їй же липку сторону одного з шматочків пластиру (щоб потім можна було його зняти, не пошкодивши шкіру вушної раковини). Зачекайте, поки все підсохне. Наклейте пластир. Міцно притисніть його до вушної раковини, щоб він не кривився.
9
Візьміть один з приготованих вами шматочків картону і змастіть його з одного боку клеєм «Момент». Пластир, вже знаходиться в вусі, теж слід змастити. Не відпускайте собаку. Притримаєте протягом декількох хвилин вухо так, щоб воно не злиплося. Через 7-10 хвилин приклейте картонку. Зафіксуйте її другим шматочком пластиру.
10
Точно так же обробіть й інше вухо. Знімати картон і пластир слід через 1-2 тижні.
Собакам багатьох порід, наприклад, боксерам і доберманам, згідно стандартам вуха необхідно купірувати, а потім ставити їх, щоб вони правильно стояли. Самі по собі вуха у них не встануть, тому вам необхідно буде скористатися для цього деякими додатковими пристосуваннями.
Вам знадобиться
  • - лейкопластир на бавовняної основі в рулоні;
  • - спирт медичний;
  • - ножиці з тупими кінчиками;
  • - дитяча присипка;
  • - ватяні палички для чистки вух.
Інструкція
1
Почистіть вуха собаки з внутрішньої та зовнішньої сторони, знежирте поверхню вух з внутрішньої сторони, протерши їх спиртом. Відріжте від рулону лейкопластиру шматок, приблизно рівний довжині вуха вашого вихованця від хряща вушної раковини до кінчика вуха. Розріжте його навпіл уздовж і приклейте до внутрішньої сторони вуха по всій його довжині. Щільно притисніть пальцями, щоб пластир добре приклеївся.
2
Відріжте знову шматок лейкопластиру довжиною 40-50 см, розріжте його вздовж навпіл і поріжте поперек на невеликі квадрати. Від вушної раковини по вже наклеєною смузі почніть клеїти квадрати до краю вуха, накладаючи їх один на одного і перекриваючи близько 70-80% нижньої квадрата. Кожен квадрат щільно притискайте пальцями, фіксуючи між собою.
3
Візьміть паличку для чищення вух і за допомогою таких же квадратиків приклейте її вздовж вуха по жорсткої смужці лейкопластиру. Добре зафіксуйте лейкопластир, щоб собаці не вдалося відірвати паличку, коли вона буде чесати вухо або якщо вирішить, що вона їй заважає.
4
Припудрите вухо собаки зсередини дитячою присипкою. Наріжте знову лейкопластир на невеликі стрічки довжиною 20-25 см. Приклейте кінець однієї такої стрічки із зовнішнього боку вуха собаки біля основи черепа і почніть обмотувати вухо навколо, формуючи конус. Чи не здавлюйте вухо собаки, вона не повинна відчувати дискомфорт. Пластир повинен бути наклеєний вільно, щоб під нього біля основи вуха можна було просунути палець.
5
Відріжте залишився шматок пластиру, коли дійдете до кінчика вуха. Припудрите дитячою присипкою підставу вуха собаки навколо наклеєного пластиру. Ще раз проклейте вухо стрічкою з лейкопластиру, щоб сформований конус був щільним і добре тримав вухо в вертикальному положенні. Точно так же проклейте друге вухо і зробіть на ньому конус зі стрічок лейкопластиру.
6
Зробіть між вухами пов'язку зі стрічки лейкопластиру у формі «вісімки», яка дозволить зафіксувати обидва конуса паралельно один одному і максимально високо на черепі. З цією конструкцією собака повинна проходити не менше 10-15 днів. Спостерігайте за нею, щоб не було роздратування присипайте вухо біля основи присипкою. Зніміть пов'язку з лейкопластиру, розрізавши конус медичними ножицями з тупими кінчиками з внутрішньої сторони вуха.