Як поміняти DVD-привід. dvd приводи 2012 року для компьютера.Как дізнатися що він новий.

Сучасний DVD-привід є досить надійним пристроєм, здатним працювати роками. Тим не менш, іноді все-таки виникає необхідність його заміни - наприклад, в тому випадку, якщо він перестає читати деякі диски.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер, відключіть його від мережі. Зніміть бічні кришки з системного блоку. Відкрутіть гвинти, які утримують несправний DVD- привід . Вимкніть роз'єми і витягніть привід з відсіку, в якому він встановлений. Для заміни вам знадобиться привід точно з таким же роз'ємом - не помиліться, інакше куплений привід буде неможливо підключити. Всі сучасні моделі йдуть з роз'ємом SATA і підключаються вузьким червоним (іноді жовтим) шлейфом. Старі привід и мають роз'єм IDE з широким багатожильним кабелем.
2
Іноді привід з роз'ємом IDE встановлюється паралельно з іншим таким же привід ом або жорстким диском. У цьому випадку при установці необхідно поставити наявну на привід е перемичку в правильне положення. Вона може стояти в положенні MA (майстер) і SL (слейв). Якщо старий привід стояв саме так, встановіть перемичку на новому в те ж положення, що і на ньому. У тому випадку, якщо ви хочете додати DVD- привід , наприклад, на шлейф з жорстким диском, на диску перемичка повинна стояти в положенні МА, на привід е - SL.
3
Вставте новий диск у відсік системного блоку. Чи не прикручуєте його відразу, це краще зробити після під'єднання всіх роз'ємів. Спочатку підключіть роз'єм шини даних - широкий IDE або вузький SATA. Потім підключіть роз'єм живлення. Для підключення SATA- привід а вам може знадобитися перехідник живлення - в тому випадку, якщо ви не міняєте несправний SATA- привід (в цьому випадку перехідник вже є), а ставите його в якості другого або взагалі збираєте новий комп'ютер.
4
Підключивши всі шлейфи, зафіксуйте привід у відсіку гвинтами. Закрийте бічні панелі системного блоку. Увімкніть комп'ютер. При завантаженні новий DVD- привід привід повинен автоматично визначитися. У тому випадку, якщо система його не побачила, ще раз перевірте підключення шлейфів. Їх важко, а то й неможливо підключити неправильно, але можливий перекіс роз'єму, неповне підключення.
DVD- привід вашого комп'ютера зламався? Або ви просто пригледіли більш досконалу модель? У будь-якому випадку зробити заміну цього вузла ви зможете самостійно - нічого складного в цьому немає. Зрозуміло, якщо ви не помилитеся з вибором моделі.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Уточніть перед покупкою нового DVD- привід а інтерфейс підключення дискових накопичувачів у вашому комп'ютері. У старих моделях використовується паралельний інтерфейс - UltraATA, в нових - послідовний - Serial ATA (SATA). Якщо ви купите привід не з тим інтерфейсом, для підключення доведеться використовувати перехідники. У випадку ускладнень зверніться до фахівця.
2
Переконайтеся, що DVD- привід , встановлений на ваш комп'ютер, порожній, якщо ні - витягніть диск з лотка. Закрийте всі програми і вимкніть ПК засобами операційної системи.
3
Відкрутіть кріпильні гвинти, які утримують кришки системного блоку. Чи не втратьте гвинти - вони вам ще знадобляться! Зніміть кришки.
4
Від'єднайте від DVD- привід а штекер живлення і шлейф передачі даних. Для цього вам, можливо, доведеться докласти деяких зусиль. Дійте обережно - не пошкодите шлейф і дроти живлення і не пораньте самі.
5
Відкрутіть кріпильні гвинти, якими DVD- привід зафіксований всередині відсіку системного блоку. Підштовхніть DVD- привід ззаду однією рукою, щоб він виступив з корпусу, підхопите його другою рукою і повністю витягніть.
6
Зверніть увагу, що якщо на вашому комп'ютері використовується інтерфейс підключення UltraATA перед тим, як вставити DVD- привід , вам потрібно буде переставити перемичку (джампер), розташовану на тильній стороні привід а в положення SLAVE. Це можна зробити за допомогою пінцета, шила або товстої голки. Які штирі відповідають положенню SLAVE, має бути зазначено на корпусі привід а.
7
Вставте новий DVD- привід на місце старого. Зафіксуйте його у відсіку системного блоку кріпильними гвинтами з обох сторін.
8
Підключіть до нового DVD- привід у шлейф передачі даних і штекер живлення. Слідкуйте, щоб обидва штекера увійшли до кінця. Поставте на місце кришки системного блоку і закріпіть їх гвинтами.
9
Увімкніть комп'ютер і переконайтеся, що він розпізнав новий DVD- привід . Якщо комп'ютер «не бачить» привід а, перевірте шлейф і штекер живлення - можливо, вони увійшли в роз'єми не до кінця.
10
Перевірте, чи відкривається лоток. Якщо лоток відкривається і диск крутиться, але комп'ютер його не розпізнае, перевірте, чи відображається привід в «Диспетчері пристроїв». Якщо важко зробити це самостійно, зверніться до фахівця.