Як обкласти кахлем ванну. обкласти ванну керамічною плиткою своїми руками.

Викладена кахлем ванна кімната красива, зручна, гігієнічна. Багато людей обкладають кахлем не тільки стіни ванної кімнати, але і саму ванну. Для виконання цієї роботи можна запросити майстра, однак при бажанні цю роботу можна зробити і самостійно.
Інструкція
1
Спочатку необхідно створити поверхню, на яку ви пізніше будете класти кахель. Залежно від розмірів ванної кімнати вам знадобиться зробити одну (бічну) або дві (бічну і торцеву) стінки. Матеріалом може служити цегла або ДСП (деревностружкова плита). При використанні цегли конструкція вийде більш надійної, викладена стінка додатково зміцнить ванну. Стінка з ДСП більш технологічна, на її створення піде менше часу.
2
При викладанні стінки з цегли, укладайте його на ребро, використовуючи для зв'язки цементно-піщаний розчин. За допомогою схилу точно визначте місцезнаходження зовнішньої поверхні стіни, врахуйте товщину плитки і розчину. Найскладніше викладати верхній ряд, так як цеглини виявляються занадто товстими - акуратно сколюють їх гострим кінцем молотка. Готову стіну вирівняйте розчином.
3
Якщо ви хочете використовувати простір під ванною для зберігання будь-яких дрібних побутових предметів, передбачте в викладати стіни необхідний проріз. Цеглини над прорізом укладайте на відрізок металевого куточка. По периметру прорізу встановіть дерев'яну рамку, зміцните на невеликих потайних петлях дерев'яну дверцята. Розташування дверцята і її розміри повинні дозволяти закріпити на ній кілька плиток кахлю. Ретельно плануйте розміри і кріплення дверцят, щоб вона вільно відкривалася.
4
Стінку з ДСП зробити значно легше. Виріжте за розмірами необхідний шматок деревостружкової плити - ванна повинна злегка притискати її своїм бортиком. Щоб плита не неприємно вразила від вогкості, з внутрішньої сторони прибийте до неї кілька вертикальних брусків, що не доходять до верху приблизно на 5-7 см. Потім прооліфьте або прокрасьте олійною фарбою внутрішню поверхню плити.
5
Щоб на ДСП можна було наклеїти плитку, необхідно прибити на її зовнішню поверхню армирующую металеву сітку, зазвичай застосовується для штукатурних робіт. Після цього встановіть плиту на місце, використовуючи силіконовий клей. При необхідності використовувати простір під ванною передбачте в плиті дверцята. Після застигання клею оштукатурьте плиту, завдаючи тонким шаром плитковий клей. Коли клей застигне, можете приступати до укладання плитки.
6
Укладайте плитку, починаючи з нижнього ряду. Спочатку нанесіть на підготовлену поверхню, на висоту одного-двох рядів, шар плиткового клею товщиною 1-2 мм. Потім нанесіть такий же шар на плитку і притисніть її до стіни, акуратно пристукивая киянкою. Між плитками вставляйте пластмасові хрестики для забезпечення швів однакової товщини. Вам напевно доведеться різати плитку, для цього можете використовувати звичайний склоріз: прикладіть лінійку і з натиском, одним сильним рухом, проведіть склорізом лінію різу. Потім візьміть плитку за краї і переломи об кут стола.
7
Закрити стик між бортиком ванни і стіною можна двома основними способами. Перший - для закриття стику використовується спеціально призначена для цієї мети клейка стрічка. Але часом вона погано тримається, відшаровується. Тому правильніше використовувати більш надійний спосіб: спочатку щілину між ванною і стіною заповнюється монтажною піною. Коли піна застигне, її акуратно зрізують під кутом і шпаклюють складом для затирання швів між плиткою. При бажанні можна наклеїти зверху смужки плитки. Використовуйте для наклеювання герметик, так як при нагріванні ванна розширюється, і плитка буде «дихати». Жорсткі способи кріплення - наприклад, на звичайний розчин - тут не придатні.