Як зробити дерев'яні годинники. Як зробити годинник з дерева.

Годинники, виконані в корпусі з дерева, не обов'язково повинні бути дорогими. Домашній майстер може зібрати їх своїми руками, витративши значно менше коштів, ніж на придбання готового виробу. Якщо виготовити такий годинник якісно, виглядати вони будуть не гірші фабричних.
Інструкція
1
Розрахуйте свої сили. Залежно від наявних у вас навичок, або виготовте корпус для годин повністю з нуля, або візьміть готовий дерев'яний ящик. Розміри і компоновка ящиків залежать від вимог, пропонованих вами до годинників. Годинники можуть бути невеликими або великими, вертикальними або горизонтальними. Корпус годинника обов'язково повинен мати передню стінку, що відкривається убік, і фіксатор цієї стінки. Це може бути, наприклад, звичайна магнітна засувка.
2
Покрийте корпус лаком, якщо не використовується ящик, що має лакировку спочатку. Майте на увазі, що ця операція має багато нюансів, і здійснювати її самостійно слід лише при наявності досвіду. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете виконати її якісно, а також забезпечити пожежну безпеку (пари лаку легко займаються), доручіть цю операцію фахівцеві. Не виконуйте ніяких подальших операцій з корпусом до повного висихання лаку.
3
Механізм візьміть з настінних кварцових годин з пошкодженим корпусом. Врахуйте, що механізм від будильника може не підійти, оскільки він не має крепежной різьби.
4
Для виготовлення циферблата використовуйте лист з тонкої сталі. Виріжте з нього пластину бажаних розмірів. У його середині просвердлите отвір під кріпильну різьбу механізму. Окрасьте лист в світлий колір, дайте фарбі висохнути, після чого акуратно нанесіть ділення і цифри, використовуючи туш і рейсфедер. Зміцнивши механізм за допомогою штатних гайки і шайби (якщо вона є), надіньте стрілки таким чином, щоб усі вони були спрямовані на розподіл, що відповідає 12 годинам. Врахуйте, що в дерев'яних годиннику секундні стрілки зазвичай відсутні, тому краще не встановлюйте таку стрілку.
5
За допомогою електролобзика виріжте в корпусі отвір, розмірами трохи менший, ніж циферблат. За його периметру розмістіть молдинг, а із зворотного боку - скло. Закріпіть циферблат разом з механізмом на передній стінці із зворотного боку на відстані близько одного сантиметра від її поверхні. Для цього спільно з гвинтами, шайбами і гайками використовуйте жорсткі трубки, наприклад, вирізані з корпусу авторучки. Переконайтеся, що передня стінка легко відкривається і закривається разом з механізмом.
6
Встановіть в години батарейку, після чого виставте поточний час, закрийте передню стінку і поставте годинник на стіл, шафа, і т.п.
Зверніть увагу
Не робіть саморобні дерев'яні годинник настінними - вони дуже важкі і можуть впасти.