Як відчистити стару монету.

нумізматика захоплюються мільйони людей. Збираючи колекцію, чи не кожен нумізмат стикається з необхідністю очищення забруднених монет. При цьому важливо не тільки очистити монету від бруду і окислів, але і не пошкодити її під час чистки.
Інструкція
1
Якщо монету необхідно очистити від бруду і пилу, то просто промийте її в теплій воді, використовуючи м'яку пензлик або зубну щітку. Такий спосіб очищення підходить для монет з будь-яких металів.
2
Набагато складніше почистити монету , вкриту оксидами, в цьому випадку необхідно враховувати сплав, з якого вона виготовлена. Золоті монети не окислюються, тому їх досить промити в теплій воді, можна з застосуванням дитячого мила.
3
При чищенні срібних монет слід знати їх пробу. Якщо срібло не нижче шестьсот двадцять п'ятому проби (визначається по каталогу монет), промийте монету 10-процентним розчином нашатирного спирту. Монети зі срібла низької проби чистите звичайним лимонним соком. Під час чистки повністю занурюйте монету в розчин нашатирного спирту або лимонний сік і періодично перевертайте. Коли окисли будуть видалені, ретельно промийте монету в теплій проточній воді і висушіть.
4
Срібні монети можна очистити і за допомогою звичайної харчової соди. Злегка зволожите водою невелику кількість харчової соди і протріть підлягає чищенні експонат колекції отриманої кашкою. Після видалення окислів монету слід промити і висушити.
5
Особливо обережно і акуратно треба чистити від окислів мідні монети. Найпростіше й найнадійніше чистити їх за допомогою мильного розчину: монета поринає в розчин, час від часу виймається і очищається м'якою щіткою. Це самий щадний метод, але при сильному окисленні тривалість чистки може досягати декількох місяців.
6
Мідні, бронзові й латунні монети можна очищати в слабкому, 5-10 відсотків, розчині оцтової кислоти. Опустіть монету в розчин, потримайте в ньому кілька хвилин, час від часу перевертаючи і протираючи м'яким пензликом. Після видалення зеленого нальоту окислів промийте її, потім витримайте близько години в розчині питної соди. Це допоможе видалити сліди оцту. Потім промийте монету в теплій воді. Слід знати, що мідні монети з часом покриваються темною, іноді майже чорною, плівкою патини. Видаляти її не слід, так як патина не тільки не робить монету неповноцінною, але навпаки, свідчить про її автентичності.
7
Найскладніше чистити іржаві монети із сплавів заліза і цинку. Необхідно видалити зруйновані шари, максимально зберігши неушкоджений метал. Спочатку за допомогою голки або скальпеля акуратно видаліть іржу. Потім опустіть монету в слабкий, 3-5%, розчин соляної кислоти і очистіть, постійно контролюючи процес. Очищену монету промийте в розчині харчової соди, потім під теплою проточною водою.