Як зробити оргскло матовим.

Матове оргскло знаходить застосування в світильниках, цветомузикальний установках, світлових коробах для плакатів, стендах, екранах для зворотної проекції, інших виробах. Процес перетворення прозорого оргскла в матове називається матуванням.
Інструкція
1
Механічне матирование оргскла можна здійснити за допомогою наждачного паперу. Вона повинна бути дрібнозернистої. Візьміть порівняно великий шматок такого паперу (він повинен бути більше долоні). Притиск листа до оргскла і переміщення по поверхні останнього здійснюйте через захисну рукавичку. Щоб не втомлюватися, періодично міняйте руки. Припиніть обробку після досягнення оргскло м необхідного ступеня матовості.
2
При бажанні здійсните матирование оргскла тим же способом і із зворотного боку. Пам'ятайте, однак, що гладка поверхня набагато краще піддається очищенню. Тому краще робити матовою тільки одну сторону аркуша - ту, що буде звернена всередину виробу.
3
Хімічне матування - значно більш небезпечний процес, який, однак, не вимагає витрат фізичної сили. Він підходить тільки для невеликих пластин з оргскла, які поміщаються цілком у кювету. Остання повинна бути кислотоупорной. Процес здійснюйте на відкритому повітрі. Покладіть лист в кювету, потім залийте мурашину кислоту. Протримаєте лист в посудині близько півгодини, періодично злегка перемішуючи металевою паличкою (не нахилятися над посудиною, щоб не вдихати пари), потім вийміть, ретельно промийте струменем теплої води і просушіть. На всіх етапах процесу обов'язково користуйтеся окулярами, респіратором, пінцетом і захисними рукавичками.
4
Швидко і безпечно матувати оргскло можна, покривши його з боку, яка буде звернена всередину вироби, тонким шаром білої фарби.
5
Не користуйтесь для матування спеціальними пастами, а також піскоструминними апаратами. Всі ці кошти призначені для додання матовості звичайному склу, а не оргсклу.
6
Встановіть отриманий лист матового оргскла в виріб, у складі якого він буде використовуватися. Переконайтеся в тому, що його оптичні характеристики відповідають необхідним. Якщо оргскло виявилося недостатньо матовим, зніміть лист і продовжите його матирование.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zQzo8BdKt8E
Зверніть увагу
Звертайтеся гранично обережно з будь-якими хімічними реактивами.