Як видалити спайки.

Процес утворення в черевній області та органах малого таза спайок (сполучнотканинних тяжів) називається спайкової хворобою. Механізм їх утворення запускають інфекційно-запальні захворювання органів малого таза, травматичні ушкодження та оперативні втручання. У ряді випадків утворення спайок набуває прогресуючий перебіг з невстановленими причинами. Спайки утворюються при переході запального процесу в хронічний, а період загоєння розтягується за часом.
Інструкція
1
Діагностика спайкової хвороби проводиться методом ультразвукового дослідження, магнітно-резонансної томографії, діагностичної лапароскопії.
2
Лікування захворювання залежить від ступеня його тяжкості. Може бути як хірургічним, так і консервативним. Часто потрібне поєднання обох методів.
3
При хронічному спаечном захворюванні застосовують виключно консервативне лікування. Після з'ясування причин розвитку проводять терапію, спрямовану на ліквідацію основного захворювання. Призначають антибактеріальні і протизапальні препарати. Можливе застосування гормонального лікування, десенсибилизирующей і симптоматичної терапії.
4
Для розсмоктування невеликих спайок застосовують ферментотерапію - фибринолитические препарати, які здатні розчиняти фібрин («Лонгидаза», «Хімотрипсин», «Трипсин»).
5
В відсутність проявів гострої інфекції застосовують фізіотерапію - зовнішню магнітно-лазерну терапію, внутрішню лазерну.
6
При низькій ефективності вищеназваного лікування і при подальшому поширенні спайкового процесу застосовують лікувально-діагностичну лапароскопію. Хірург, як правило, діагностує спаечную хвороба безпосередньо на операційному столі і проводить розсічення і видалення спайок. Можливі три способи лапароскопії: лазеротерапія (розсічення спайок лазером), аквадіссекція (розсічення спайок водою під тиском), електрохірургія (розсічення спайок електроножем). Вибір методу лікування визначається лікарем під час лапароскопії в залежності від поширеності і розташування спайок.
7
При спайкової хвороби також застосовується лікування методами народної медицини. При одиничних спайках рекомендуються такі лікарські трави, як звіробій, борова матка, родіола четирехлепестная.
Зверніть увагу
Спаечная хвороба - вельми грізне захворювання. В несприятливих випадках і при відсутності грамотного лікування можливі такі ускладнення, як кишкова непрохідність, безпліддя, позаматкова вагітність і ін.
Корисна порада
Для якнайшвидшого одужання після лікування спайкової хвороби рекомендуються фізіотерапевтичні процедури, фізичний спокій до півроку, раціональна дієта, що виключає підвищене газоутворення.