Як знизити систолічний тиск.

систолічного називають тиск, пов'язаний зі скороченням серця в момент викиду крові в аорту, звідки кров розтікається по дрібним артеріям і капілярах. Тонометр фіксує верхнє тиск в момент наповнення аорти, а при розслабленні серця і попаданні крові в більш дрібні судини, відбувається вимір нижнього тиску. Підвищення систолічного тиску відбувається внаслідок звуження артерій і артеріол. Уражається серце і мозок - інфаркти, інсульти, ішемія, стенокардія, розлад пам'яті.
Інструкція
1
Діагностика гіпертонії проводиться на підставі даних регулярного вимірювання артеріального тиску (АТ), обстеження очного дна, електрокардіограми.
2
Для зниження тиску існує цілий ряд лікарських препаратів. Це - інгібітори АПФ («Фозиноприл», «Моноприл»), бета-блокатори («Конкор»), блокатори ангеотензівних рецепторів («Лозартан»), діуретики («Арифон»), антагоністи кальцію («Амлодипін»).
3
На початкових стадіях гіпертонії спробуйте немедикаментозне лікування. В першу чергу - це зниження маси тіла. Вважається, що кожні 10 втрачених кілограм знижують 20 пунктів систолічного тиску. Початківцям гіпертонікам не варто боятися інтенсивних фізичних навантажень: гімнастика, інтенсивна ходьба 30-45 хвилин в день, плавання, велосипед, теніс, лижі та ін.
4
Організація правильного харчування - не менш важливий фактор зниження систолічного тиску. В основі дієти - нежирні кисломолочні продукти, фрукти, овочі, рослинні масла, морська риба, птиця, висівки. Значно знизивши споживання тваринних жирів, солодощів, солодких напоїв можна знизити показник систолічного тиску ще на 10-15 пунктів.
5
Сіль для гіпертоніка - ворог №1. Обмежте споживання хлориду натрію до 2,4 грама на добу, причому враховуйте що міститься в продуктах харчування.
6
Не зловживайте алкогольними напоями. Не більше 30 мл на день - чоловікам, в два рази менше - жінкам.
7
Скористайтеся досвідом народної медицини. Суміш овочевих соків з медом і лимоном, гранат, лимон з часником, лікарські трави, продукти бджільництва - ефективні засоби не просто зниження, а стабілізації систолічного тиску, підтримки в нормальному стані.
8
Відмовтеся від куріння. Воно сприяє звуженню і прискоренню склерозирования артерій. Куріння - головний фактор ризику інфаркту міокарда. Регулярне куріння викликає стійкі хімічні зміни в організмі, які сприяють підвищенню тиску.
9
Уникайте стресових ситуацій. В результаті викиду в кров адреналіну, серцю доводиться битися набагато частіше, перекачуючи більший обсяг крові. Це призводить до підвищення тиску. Якщо стрес триває тривалий період, то від такого навантаження відбувається прискорений знос судин.
Зверніть увагу
Гіпертонію вважають «домашньої» хворобою, коли основні дії з контролю над захворюванням і його лікування повинен здійснювати сам хворий.