Як займатися з немовлям.

Майбутні успіхи маленького чоловічка залежать не тільки від розвиненого логічного мислення та бажання пізнавати світ, але й від люблячих його батьків. Як зробити заняття із немовлям більш ефективними?
Вам знадобиться
  • - різні іграшки і предмети (для розвитку моторики);
  • - дидактичні матеріали.
Інструкція
1
З самого першого місяця життя в проміжки між сном починайте сміливо знайомити малюка з навколишнім оточенням. Робіть це вдома чи на вулиці, якщо не дуже холодно. Не бійтеся частіше брати малюка на руки і підносити його до самих різних предметів. Називайте предмети, розповідайте малюкові історії, не економлячи на емоції.
2
Розвивайте орієнтовну активність в процесі дій з предметами та іграшками. Збагачуйте крихту новими враженнями. Покажіть йому, як собачка танцює, півник кукурікає. Знайомте малюка з дидактичними матеріалами (кулі, кубики, кільця).
3
Підбирайте предмети різні за матеріалом, фактурі, масі, пружності, щільності для розвитку тактильної чутливості долонь і пальців. Знайомте з площинним зображенням його улюбленої іграшки (картинка).
4
Пограйте пальчиками. Спочатку задіюйте свою руку, для цього стисніть її в кулак і робіть кругові рухи, зображуючи бджілку. «Дзижчання» і наближення руки до карапузові змусить його посміхатися. Максимально наблизившись, махом стисніть пальці з видихом «Бу-у-ум» і ласкаво погладьте малюка по животику, ручки, ніжки і голівці. Тепер повторіть цю веселу гру кілька разів, а потім зробіть те ж саме, але вже дитячою ручкою.
5
Майте на увазі, такі ігри дуже корисні, оскільки в поєднанні очікування, рухи, звуку і породжуваних емоцій малюк навчиться прогнозувати події і здійснювати свої перші висновки. Підсилюйте змістовну сторону спілкування в процесі ігор. Сприяйте появи у малюка потреби у спільних діях з дорослим.
6
Для розвитку розумових операцій і логіки пограйте з немовлям в ігри: «тепло-холодно», «світло-темно», «пухнасто-колюче», «твердо-м'яко». Такі заняття добре тренують пам'ять, сприйняття та інтелект і дитина зможе зробити свої перші висновки.