Як виготовити шафу самостійно.

Не завжди стандартні прямокутні шафи добре вписуються в інтер'єр. Іноді хочеться, щоб він зайняв все необхідне простір, наприклад, ніші, але не заважав проходу. У такому випадку можна замовити індивідуальний проект, а можна заощадити і виготовити шафу самостійно.
Вам знадобиться
  • - лист ДВП товщиною 0,3-0,7 мм;
  • - лист ДСП;
  • - шпон меблевий;
  • - морилка і лак;
  • - електролобзик;
  • - праска;
  • - клей ПВА;
  • - гвоздики 20 мм;
  • - меблева фурнітура;
  • - кутова лінійка і олівець.
Інструкція
1
У першу чергу зробіть розрахунок всіх деталей шафи. Для цього намалюйте креслення і вкажіть на ньому розміри кожної деталі.
2
Візьміть аркуш ДСП і покладіть на стіл. Розмітьте на цьому аркуші лінії викрійок для того, щоб вирізати деталі майбутньої шафи. Намагайтеся на одному аркуші умістити якомога більше окремих фрагментів. Слідкуйте за точністю аж до долі міліметра. Щоб отримати строго прямокутні кути, скористайтеся кутовий лінійкою. Перевірте кут кожного фрагмента за допомогою теореми Піфагора. Відзначте на одній стороні кута 3 см, на другий 4 см, і виміряйте відстань від точки до точки безпосередньо. Якщо у вас вийде 5, то кут має рівно 90?.
3
Коли з розміткою закінчено, візьміть електролобзик і виріжте по лініях зрізу всі деталі майбутньої шафи. Зрізи робіть точно по лініях на ДСП.
4
Візьміть клей ПВА і змастіть поверхню ДСП. Увімкніть праску в розетку. Візьміть шпон і розкладіть його рівномірно по поверхні, змащеній клеєм. Пропрасуйте її праскою - і шпон приклеїться до ДСП.
5
Таким же чином приклейте шпон на торці деталей шафи. Зайвий шпон зрізайте ножем тільки після повного висихання вироби.
6
Якщо ви бажаєте змайструвати шафа темного кольору, то покрийте деталі морилкою. Після повного висихання виробів покрийте їх лаком.
7
Зберіть шафа, використовуючи спеціальну меблеву фурнітуру.
8
Задню частину шафи виконайте з ДВП, гладкою стороною назовні. Виріжте за розмірами каркаса прямокутник і прибийте його до тильної сторони гвоздиками.
9
Покладіть дверки на стіл. Позначте місця кріплення ручок. Просвердлите отвори під них.
10
Проведіть монтаж фурнітури для відкривання дверцят. Зафіксуйте її на каркасі шафи з урахуванням нормального відкривання і закривання. В якості кріплень використовуйте стандартні саморізи, які поставляються разом з меблевою фурнітурою.
11
Для посилення кріплення дверцят і продовження терміну їх служби промажьте саморізи клеєм ПВА перед вкручування в ДСП.
Купити шафа купе за наявності вільних коштів можна з легкістю. А ось самостійно зробити його - це вже завдання не з легких. Щоб здійснити це завдання, необхідно знати деякі тонкощі. Шафи-купе можуть встановлюватися практично в будь-яких приміщеннях, будь то спальні, дитячі або передпокої. Що щодо зовнішнього вигляду саморобних шафа ов, так багато з них виглядають нітрохи не гірше фабричних моделей.
Інструкція
1
Спочатку потрібно вибрати матеріал, з якого і буде виготовлятися шафа - купе. Це може бути ДСП (як з покриттям, так і без нього), меблевий щит, фанера.
2
Потім вибирається стінка шафа а, яка повинна мати найбільший розмір і прилягати до обраної стіні в квартирі. Далі до стіни і підлоги приставляється щит. Виставивши майбутню стінку, можна проводити по стіні і підлозі олівцем лінію. За допомогою схилу необхідно перевірити, вертикальні лінії чи ні.
3
Тепер на намічене місце виставляється перша стінка. Для цього слід вирізати шматок матеріалу необхідного розміру і прічертіть до стіни. Потім для подальшого кріплення підготовляються косинці.
4
Косинець потрібно докласти між бетонною стіною і стінкою шафа а. Отвори в ньому на обох полицях слід зазначити олівцем. До бетонній стіні косинці пріворачівать складніше, ніж до стіни дерев'яної. Так що давайте розглянемо цей момент більш детально.
5
Потрібно за допомогою олівця провести через намічене місце хрест, який буде місцем для шурупа. Далі победітовим свердлом слід просвердлити отвір, щоб воно по глибині підходило до обраних заздалегідь шурупам. У цей отвір на клею забивається дерев'яна пробка.
6
Далі потрібно скористатися хрестом, зазначивши за допомогою шила центр отвори. До стіни спочатку пріворачівается один куточок, потім другий. Потім у майбутній стіні шафа а відзначаються отвори під шурупи за допомогою гострого свердла або шила. Встановивши на місце стінку шафа а, прихопіть її парою шурупів. Так буде зручніше намічати центри для всіх наступних куточків.
7
Просвердливши отвори, забивши пробки і закрутивши шурупи, ви можете вважати, що стінка закріплена надійно. Тепер приступайте до установки наступних стінок, встановлювати які потрібно так само, як і перший. Після закінчення робіт встановлюється механізм для шафа а- купе з дверима.