Як зв'язати шапочку Буратіно. зразок дитячої шапки з рюшами на спицях.

Весела смугаста шапочка, яку носив улюблений казковий герой багатьох поколінь дітлахів, підійде і хлопчикові, і дівчинці. Її можна носити на вулиці і навіть надіти на ранок. В'язати таку шапочку краще з тонкої вовни або напіввовни на кругових спицях.
Вам знадобиться
  • - тонка вовняна або напіввовняна пряжа;
  • - кругові спиці по товщині ниток;
  • - картон для помпона;
  • - ножиці:
  • - голка.
Інструкція
1
Розрахуйте кількість петель для панчішної в'язки. Зв'яжіть зразок, виперіть його і отпарьте. Виміряйте обхват голови дитини і довжину зразка. Помножте кількість петель зразка на обхват голови і розділіть все це на довжину зразка. Таким чином ви дізнаєтеся, скільки петель потрібно набрати. При в'язанні на кругових спицях кромочні петлі не враховуються.
2
Шапочку Буратіно можна пов'язати з відворотом. Наберіть на спиці потрібну кількість петель основними нитками. Перший ряд пров'яжіть виворітними петлями, замкніть в'язання в коло і продовжуйте в'язати виворітними. Запам'ятайте, де у вас початок ряду. Провязав 4-5 см, перейдіть на лицьові.
3
Зв'язавши ще 4-5 см, можете починати в'язати смужки. Закріпіть нитку з виворітного боку. Основну нитку не обривати. Найкраще взяти кілька дитячих відерець або баночок з-під майонезу і покласти в них по одному клубка, щоб нитки не плуталися. Провязав потрібну кількість рядів іншим кольором, простягніть основну нитку по вивороту роботи і обмотайте її 1 раз навколо тієї, якою ви в'язали смужку. Постарайтеся, щоб виток розташувався максимально близько до в'язання. Чергуйте смужки. В'яжіть прямо ще сантиметрів 15-20.
4
Почніть збавляти петлі. Цей етап зручніше виконувати на п'яти спицях, але можна і на двох. Розділіть ряд на 4 частини позначте ці місця вузликами іншого кольору. По першому ряду пров'яжіть разом 2 останні петлі в першій і третій частинах. Другий ряд і всі парні в'яжіть по малюнку, а по третьому пров'яжіть разом останні петлі в другій і четвертій чвертях. Таким чином зменшуйте кількість петель, поки їх не залишиться 6-8. Обірвіть нитка, протягніть її в голку і стягніть петлі.
5
Зробіть помпон або пензлик. Для помпона виріжте 2 однакових картонних кільця. Просмикніть кінець нитки в отвір, зробіть 1 виток навколо кільця і прив'яжіть його до нитки, що йде від клубка, щоб вийшла петля. Просмикуючи клубок в отвір, обмотайте все кільце. Всуньте в голку таку ж нитку. Провівши її по внутрішньому колу кільця під усіма нитками і затягніть. За зовнішньої окружності розріжте всі нитки по можливості рівно. Як випливає зав'яжіть вузол на нитці. Пришийте і розпушити помпон. Шапочку Буратіно можна прикрасити і пензликом.
Корисна порада
Почати шапочку можна також гумкою 1х1.