Як розводити білок.

Білки привертають увагу своєю рухливістю, в якій вони постійно потребують. Тому їх ні в якому разі не можна поміщати в тісну клітку. Однак це далеко не єдина умова для успішного розведення цих яскравих представників класу гризунів.
Вам знадобиться
  • - горіхові суміші;
  • - вольєр;
  • - фанерний ящик;
  • - дитяча молочна суміш;
  • - сир;
  • - молоко.
Інструкція
1
Для успішного розмноження у неволі і життєздатного потомства білкам потрібен просторий вольєр. Встановіть його в тому кутку кімнати, який знаходиться навпроти вікна. Помістіть всередину високе розгалужене дерево в діжці, по якому тварини зможуть бігати. На глухій стіні влаштуйте для гнізда ящик з круглим отвором і знімним дахом.
2
Забезпечте тваринам хороше збалансоване харчування. Біличі раціон повинен включати суміші, що складаються з волоських, кедрових, лісових горіхів і невеликої кількості арахісу. Обов'язково необхідно давати білкам насіння гарбуза, соняшнику, дині та кавуна. Ці компоненти ні в якому разі не повинні бути солоними або смаженими. Горіхи давайте тваринам неочищеними, шкаралупу волоського горіха злегка надломити. Навесні підгодовуйте білок пагонами і нирками листяних дерев. Якщо можливо, давайте тваринам соснові і ялинові шишки. У природі, крім рослинних, білки вживають також тваринні корми. Утримуючи гризуна в неволі, додавайте до основного раціону сирі і варені перепелині яйця, риб'ячі і яловичі кістки, борошняних черв'яків. Постійно стежте за наявністю в білячому вольєрі чистої води.
3
Для спаровування вибирайте звиклих один до одного міцних особин. Помістіть пару в окремий вольєр, забезпечте їй самітність і спокій. Період гону припадає на кінець лютого і початок березня. Вагітність білки триває від 32 до 34 днів. В одному посліді може бути від 2 до 12 білченят. Новонароджені настільки малі, що про їхню появу на світ ви зможете дізнатися тільки по слабкому писку і попискування, що лунають з білячого житла. Не збудили самку, постійно заглядаючи в будиночок.
4
У період вагітності білки і появи білченяти включайте в її раціон сир і молоко. Слідкуйте за тим, щоб продукти були свіжими і не забувайте прибирати надлишки їжі. Для вигодовування молодняка використовуйте дитячу молочну суміш.
5
Через півтора місяці, коли більчата почнуть визирати через отвір в будиночку, можете почати годувати їх власноруч. Це копітка заняття, що вимагає великого терпіння, дозволить вам приручити білченяти. Однак не припиняйте годувати малюків молоком до двомісячного віку. Після досягнення цього віку, коли особини вже стали дорослими, методично переводите їх на справжній корм для білок .