Як заквасити кефір.

Кефір, колись також відомий як шампанське молоко - смачний і корисний кисломолочний напій. У той час як його «конкурент», йогурт, вимагає постійне джерело тепла для бродіння, кефір спокійно заквашується при кімнатній температурі. Обов'язкова умова для отримання кефіру - наявність спеціальної закваски, схожою на пружні суцвіття цвітної капусти. Це колонії дріжджів і бактерій (лактобацил), що живуть у симбіозі.
Вам знадобиться
  • - 2 столових ложки кефіру закваски;
  • - 1 літр молока;
  • - 3 літрова скляна банка;
  • - марля;
  • - гумка;
  • - паперовий кавовий фільтр;
  • - дерев'яна лопатка для перемішування.
Інструкція
1
Для виготовлення кефіру підходить не будь-яке молоко. Пастеризоване молоко є прийнятним варіантом, а от зі стерилізованого нічого не вийде. Також може, як не дивно, нічого не вийти з цільного сирого молока - в ньому надто багато власних бактерій, які не дадуть розвиватися культивованими. Якщо ви хочете приготувати кефір зі свіжого молока, вам доведеться попередньо прокип'ятити його.
2
Приготуйте 3-літрову скляну банку. Не варто готувати кефір в металевому посуді - вона здатна зашкодити закваску, але якщо у вас є пластиковий контейнер такого ж обсягу - скористайтеся ним.
3
Перелийте молоко в банку. Додайте закваску. Обережно перемішайте дерев'яною або пластиковою лопаткою. Тут також важливо уникати металевих предметів - ложок, віночків і т.д. Накрийте горлечко банки марлею або, якщо її у вас немає, паперової тонкої серветкою. Закріпіть гумкою.
4
Залиште банку при кімнатній температурі (18-24оС) на 12-48 годин. Через кожні 12 годин перевіряйте - чи не готовий напій. У більш теплих, але не жарких, приміщеннях кефір заквашується швидше, в холодних - повільніше. Кефір ний грибок - живий організм, тому передбачити, як швидко він заквасить молоко, неможливо.
5
Ретельно дивіться, щоб в декількох десятках сантиметрів від заквашує молока не було хліба, чайного гриба, фруктів і овочів, щоб уникнути ситуації, коли різні штами бактерій заважають один одному розвиватися.
6
Також ретельно дивіться за температурою в приміщенні. Вона не повинна коливатися більше, ніж на кілька градусів. Відкриті вікна, вентилятори, кондиціонери виключені в приміщенні, де ви хочете отримати кефір. Якщо ви зможете прибрати банку з заквашує молоком в духовку і залишити там на весь час заквашування світло, ви створите напою ідеальні умови.
7
Готовий напій схожий на густе молоко, у нього свіжий кислуватий запах. Якщо готовий кефір помітно розділяється на сироватку і сирнистий масу, ви передержали його. Готовий кефір потрібно процідити через частий пластиковий друшляк або марлю, щоб відцідити кефірний гриб і використовувати його повторно.