Як сісти в лотос.

Поза Лотоса - одне з основних медитативних положень в йозі. На санскриті поза лотоса називається Падмасана. Дана йогічна поза допомагає поліпшити стан колінних суглобів, корисна для щиколоток і стегон, допомагає при лікуванні сколіозів, ревматизму, робить позитивний вплив на роботу печінки, серця, кишечника, легенів, шлунка.
Інструкція
1
Прийняти позу Лотоса без попередньої підготовки дуже складно. Спочатку необхідно розім'яти м'язи і суглоби ніг. Сядьте на підлогу, ліву ногу витягніть, праву зігніть в коліні. Розминайте руками кожен палець правої ноги. Подушечками пальців розімніть внутрішню і зовнішню поверхні стопи. Долонями розітріть знизу - вгору м'язи гомілки і стегна. Подушечками пальців пам'ятайте колінний суглоб, але не чіпайте область під коліном.
2
Сядьте на підлогу, ліву ногу витягніть, стопу правої ноги покладіть на стегно лівої. Стопа правої ноги при цьому максимально вивернула внутрішньою поверхнею наверх. Притримуйте стопу лівої рукою, а правою рукою натискайте на однойменне коліно, намагаючись наблизити його максимально до підлоги. Робіть вправу 15-20 секунд. Поміняйте ноги місцями.
3
Сядьте на підлогу, ноги витягнуті, руки вгорі. Зробіть вдих, потягніться верхівкою вгору, розтягуючи хребет, і з видихом опустіть верхню частину тіла до ніг. Спину тримайте прямо, дихайте животом, руками намагайтеся дотягнутися до стоп. Тримайте позу протягом 15 секунд. На вдиху поверніться у вихідне положення, потягніться верхівкою наверх і опустіть руки.
4
Встаньте на коліна, ноги розташуйте якнайдалі один від одного. Сядьте на підлогу між п'ят, обіпріться руками ззаду на підлогу, на вдиху відхиляйтеся назад доти, поки спина повністю не ляже. Руки покладіть на живіт, очі закрийтеся, дихайте рівномірно. Постарайтеся максимально розслабитися в цій позі. Через 15-20 секунд, допомагаючи собі руками, піднімайтеся у вихідне положення.
5
Сядьте на сідниці, коліна зігніть, з'єднайте ступні і розташуйте їх якомога ближче до паху. Надавите руками на коліна, щоб вони максимально близько наблизилися до підлоги. Підніміть руки нагору, на вдиху потягніться за верхівкою і з видихом опустіть верхню частину тіла до підлоги. Спину не згинайте, дихайте рівномірно. Через 20 секунд на вдиху повертайтеся у вихідне положення.
6
Сідайте в позу Лотоса. Праву стопу покладіть на ліве стегно, а ліву стопу обережно потягніть вгору і покладіть на праве стегно. Якщо поза виконується вперше, то вона може заподіювати незручність і навіть хворобливість. В цьому випадку перебуваєте в Лотосі кілька секунд, а після виходу з пози розминайте м'язи ніг і суглоби. Щоденні тренування допоможуть зробити м'язи більш еластичними, а суглоби гнучкими, і поза Лотоса стане звичною.
Корисна порада
Не засмучуйтеся, якщо у вас не вийшло з першого разу сісти в позу Лотоса. Продовжуйте заняття щодня і через кілька днів ви її освоїте.