Як лікувати сухість очей.

Якщо ваші очі почервоніли, ви відчуваєте печіння і свербіж, вам щось заважає моргати, то, швидше за все, у вас сухість очей. Це - дуже неприємне захворювання, яке, на щастя, піддається лікуванню. Що зробити, щоб позбутися від сухості очей?
Вам знадобиться
  • - краплі для очей;
  • - ріпчаста цибуля.
Інструкція
1
Обов'язково відвідайте лікаря і з'ясуйте причину сухості очей. Якщо захворювання не набуло важку форму, вам призначать спеціальні краплі. Їх ще називають штучними сльозами. Віддайте перевагу краплям, в яких не містяться консерванти.
2
Якщо сухість очей викликана постійним їх напругою, використовуйте ріпчаста цибуля. Треба «поплакати» над ним на ніч. Це - дуже хороший профілактичний засіб, особливо для тих, чия робота пов'язана з постійною напругою очей.
3
Займайтеся гімнастикою для очей. Поморгайте, подивіться на який-небудь близько розташований предмет і переведіть погляд на річ, що знаходиться далеко від вас. Повторіть кілька разів. Робіть кругові рухи очі ми, описуючи ними кола і вісімки. Подивіться наліво, направо, вгору, вниз. При виконанні вправ не нахиляйте і не киньте голову.
4
При роботі за комп'ютером робіть перерви кожні 20 хвилин. Закрийте очі долонями і відпочиньте хвилину. Уявіть, що дивитеся на абсолютно чорний аркуш паперу. Відкрийте очі і поморгайте. Виконайте вправи для очей.
5
Якщо симптоми не зникають або наростають, йдіть до лікаря. Запущену стадію хвороби доведеться лікувати хірургічним шляхом. Не варто затягувати.
Зверніть увагу
Причинами сухості очей можуть бути: захворювання і пошкодження слізних залоз або століття, тривала робота за комп'ютером, застосування деяких медикаментозних засобів, зниження вироблення слізної рідини внаслідок похилого віку, зміни гормонального фону, недолік вітаміну А в організмі, занадто сухе повітря , постійне носіння лінз.
Корисна порада
Щоб з'ясувати, чим викликана сухість очей, лікар проведе діагностику: огляне за допомогою щілинної лампи склеру і рогівку, запровадивши спеціальні барвники, перевірить епітелій на дефекти, досліджує слізну рідину. При необхідності будуть призначені аналізи крові і біопсія.