Як провести співбесіду по телефону. Як вести співбесіди на прийом мене.

Телефонна співбесіда, безумовно, програє в об'єктивності особистому спілкуванню. У нанимающей сторони немає можливості оцінити зовнішній вигляд людини, її манеру одягатися і вести себе. Однак, є й переваги: телефонна розмова буде на порядок коротше, крім того він не вимагає «відривати» людини від справ - претендент на посаду може пройти подібне опитування не виходячи з дому.
Вам знадобиться
  • - власне резюме;
  • - ручка;
  • - блокнот;
  • - базовий пакет документів (паспорт, пенсійне посвідчення);
  • - доступ в інтернет (опціонально).
Інструкція
1
Будьте готові до дзвінка. Це не означає, що вам потрібно постійно перебувати поблизу телефонного апарату - навпаки, занадто швидкий відповідь може дещо збентежити абонента. Потурбуйтеся про те, щоб під час розмови вас ніхто не турбував і під рукою було все, що може знадобитися (зазначено у відповідному полі неподалік). Безумовно, про те ж повинен потурбуватися і наймач, який, крім іншого, буде провідною стороною у бесіді і повинен спланувати її хід.
2
Дотримуйтеся правил ділового спілкування. Оскільки особистий контакт не розуміється, оцінити вас можна за єдиним критерієм - голосу і манері говорити. Не поспішайте, чітко промовляйте слова і формулюйте думки, перед тим, як починати говорити. Розширте лексикон: замість звичайного «так» можна сказати «зрозуміло», а «тоді» замінити на «в такому випадку». Подібна, почасти аристократична, манера розмови створить про вас враження серйозного, начитаного і ділової людини.
3
Роботодавцю, незважаючи на те, що він є лідируючою стороною, варто подбати про комфорт співрозмовника. Переконайтеся, що у нього є час для розмови і що він досі зацікавлений в даній вакансії. Всупереч розхожій думці, якщо ви вирішили що співробітник вам не підходить, потрібно обов'язково повідомити йому про це: абстрактна фраза «ми вам зателефонуємо» залишає людину в стані очікування і невизначеності.
4
Спробуйте вгадати питання, які вам будуть задавати. Перш за все, такі можуть бути пов'язані зі спірними моментами у вашому резюме (не вказана причина звільнення з останнього місця роботи; не вказана бажана зарплата). У другу чергу, роботодавець може перевірити вашу кваліфікацію (наприклад, уточнити, якими мовами програмування ви володієте і на якому рівні). Крім того, тримайте під рукою свій розклад на найближчі кілька днів: якщо вам призначать особисту зустріч, то ви швидко зрозумієте, в який час це краще зробити.
Перед тим як відправитися на співбесіду по вакансії «менеджер», наведіть довідки про потенційного роботодавця, продумайте, які питання можуть вам задати, і що ви можете на них відповісти, і подумки налаштуйтеся на успіх.
Інструкція
1
Прочитайте в тексті вакансії, які вимоги пред'являються до претендента роботи, оскільки менеджером можуть назвати і фахівця по роботі з кадрами, і співробітника торгового залу, і ключову фігуру з обслуговування VIP-клієнтів. Проаналізуйте, якими рисами характеру повинен володіти співробітник даної компанії, принаймні, постарайтеся уявити себе на місці того, хто буде проводити співбесіду.
2
Оберіть зручний одяг. Якщо ви йдете на співбесіду у фінансову або торговельну організацію і вашим майбутнім місцем роботи буде офіс, віддайте перевагу діловому костюму. Якщо ж ви інтервьюіруетесь на позицію «менеджер експедиційної компанії», можливо, ваша майбутня робота буде пов'язана з відвідуванням складів, прийняттям вантажно-розвантажувальних робіт. У цьому випадку можна вибрати одяг у стилі casual. Здобувач роботи в сфері менеджменту, пов'язаного з обслуговуванням фізичних осіб, повинен приділити увагу своїм нігтям, зачісці, зубам, оскільки в процесі спілкування люди звертають увагу на дрібниці.
3
Намагайтеся триматися відкрито і природно. Потенційний роботодавець не повинен почути в ваших словах фальші. Якщо ви не можете відповісти на якесь питання, не соромтеся в цьому зізнатися, постарайтеся справити на інтерв'юера враження своїм досвідом у суміжних сферах.
4
Підготуйте всі документи, які можуть знадобитися співрозмовнику для того, щоб у нього склалося повне враження про вас. Якщо ви брали участь у будь-яких семінарах, проходили додаткове навчання, обов'язково візьміть із собою дипломи та атестати. Таке підвищення кваліфікації особливо цінно, якщо було оплачено попереднім роботодавцем, цей факт свідчить про те, що вас цінують і «інвестують» в вашу персону. Не забудьте резюме і диплом про здобуту освіту.
5
Проявіть свої ділові якості. Цілком можливо, вас попросять уявити собі гіпотетичну ситуацію і розповісти, які рішення ви прийміть. Не намагайтеся проявити такі якості як скромність, людинолюбство або принциповість. Самі по собі вони гарні, але вам варто пам'ятати про те, що ви проходите співбесіду на вакансію «менеджер», що в перекладі з англійської означає «керуючий». Саме ділова хватка, вміння приймати рішення і нести за них відповідальність вимагаються від вас.
6
Будьте активні і позитивні. Перша риса необхідна кожному, хто в роботі стикається з продажами, управлінням персоналом або супроводом договорів. Друга риса дозволить вам розташувати до себе людей, інтерв'юери оцінять це, якщо вам належить робота з фізичними особами.