Як вишивати рішельє.

Вишивка рішельє, за чутками, названа так на честь знаменитого французького державного діяча, кардинала Рішельє. Він був істинним аристократом і обожнював красиві речі, в тому числі витончено вишиті коміри. Цей вид вишивки дуже нагадує мереживо і найкраще виглядає на тонкої тканини. Колись така вишивка прикрашала столове і постільну білизну, що належало як вельможам, так і городянам середнього стану.
Вам знадобиться
  • - тонка тканина;
  • - нитки в тон тканини;
  • - пяльци;
  • - голка з великим вушком;
  • - швейна машинка;
  • - гострі ножиці;
  • - узор для вишивки.
Інструкція
1
Тканина для цієї вишивки найкраще підібрати бавовняну, начебто батисту. Нитки зазвичай вибирають в тон фону, однак існують і цікаві варіанти з контрастною вишивкою. Краще всього використовувати муліне. Візерунок цей складається з обшитих прорізних елементів, з'єднаних між собою Бріден. Рішельє часто поєднують з іншими видами вишивки, наприклад, з гладдю.
2
Нанесіть на тканину малюнок. Найчастіше це рослинний орнамент, але може бути і геометричний візерунок, і вишита гладдю або хрестиком картина, оточена рамкою в техніці рішельє . Якщо ви берете малюнок з книги, журналу чи інтернету, переведіть його спочатку на кальку, а потім через копірку нанесіть на майбутній виріб. Можна проколоти контури малюнка голкою, зробивши між проколами відстані в 3-5 мм. Приколіть лист з малюнком на тканину і перенесіть візерунок за допомогою графитной крихти.
3
Обстрочіте контури прорізних деталей на машинці або обшийте їх вручну. Можна використовувати шов «вперед голку» або імітувати машинну строчку, прошив кожен шов двічі. Другий раз робіть стібки в проміжках між уже наявними, проводячи голку в ті ж отвори. Цей етап можна виконувати без п'яльці. Обшийте краю прорізних елементів петельним швом, укладаючи петлі вузликом до прорізи.
4
Зробіть настил для гладевих елементів. Прокладіть на кожному з них великі стібки, що йдуть в одному напрямку. Накладіть шар гладевих стібків. Як правило, вони більш дрібні і йдуть поперек настилу. Оформіть гладевие фрагменти - вишийте жилки листя, тичинки квітів і т.д. Для цього підійде шов назад голкою.
5
Намітьте по 2 точки для кожної бріди. Вони повинні розташовуватися по одній і іншій стороні майбутнього прорізного елемента. Виведіть нитку з виворітного боку на лицьову в одній з цих точок, проведіть її до іншої точки і виведіть на виворіт. Зробіть прокол, пропустивши 1 нитку тканини, і знову проведіть голку в першу точку. Натягніть і закріпіть нитку, щоб вона не провисала. Водночас елемент не повинен бути занадто стягнуть. Обшийте бриду петельним швом, намагаючись укладати стібки якомога щільніше і рівно.
6
В деяких місцях можна зробити «павутинки». Вони являють собою прокладені між різними елементами і закріплення нитки, що не обшиті петельним швом. Їх найкраще робити, якщо прорізний елемент великої і потрібно чимось його заповнити.
7
Терміново прополощіть виріб. Накрахмальте його і пропрасуйте. Вирізати елементи зручніше по накрохмаленої тканини. Використовуйте для цього невеликі гострі ножиці. Їх можна підготувати, кілька разів розрізавши шматок наждачного паперу. Вирізуйте дуже акуратно, намагаючись не залишати ниток тканини, але в той же час не зачепити ниток вишивки.