Як відновити старе фото в Photoshop. Як прибрати шум в фотошопі.

Відскановані старі фотографії із сімейних архівів часто потребують відновлення, яке включає як корекцію колірного балансу на кольорових знімках, так і реставрацію пошкоджених ділянок зображення. Реставрація пошкоджених фрагментів, як правило, виконується за допомогою інструментів Clone Stamp Tool, Healing Brush Tool і Patch Tool.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - файл з фотографією.
Інструкція
1
Завантажте відскановане фото в графічний редактор і створіть копію шару опцією Dublicate Layer з меню Layer. Оцініть ступінь пошкоджень, які доведеться усувати.
2
Для того щоб відновити колірний баланс на вигорілому кольоровому знімку, скористайтеся фільтром Curves групи Adjustments меню Image. Клацніть по правій піпетці у вікні фільтру і вкажіть цим інструментом найсвітліший ділянку знімка. За допомогою лівої піпетки позначте чорний колір на фотографії , а середній піпеткою виберіть сіру область.
3
Для наступного етапу корекції створіть копію шару з виправленим кольором. Відновіть на цьому шарі ділянки зображення без дрібних деталей, зіпсовані згинами або тріщинами. Залежно від розміру пошкодженої області, це робиться за допомогою Clone Stamp або Patch Tool.
4
Для використання Clone Stamp Tool виберіть на фотографії ділянку, з якого можна скопіювати частину пікселів і відновити з їх допомогою фрагмент, зіпсований згином. Поставте покажчик курсору на цю ділянку і клацніть лівою кнопкою миші, натиснувши на клавішу Alt. Перемістіть покажчик курсору на зіпсовану частину зображення і клацніть лівою кнопкою миші. Для того щоб інструмент залишав відбитки з розтушованими краями, надайте параметру Hardness в налаштуваннях кисті Clone Stamp значення близько п'ятдесяти відсотків.
5
У деяких випадках рекомендується створювати новий шар для корекції кожної великої деталі. Для цього додайте маску до шару з уже відновленим фрагментом кнопкою Add layer mask з палітри шарів. Залийте маску чорним кольором, застосувавши інструмент Paint Bucket Tool. Активізуйте інструмент Brush Tool і зафарбуйте маску білим кольором поверх відредагованою деталі.
6
Відкрийте вікно властивостей шару опцією Layer Properties з меню Layer і введіть у поле Name назву, яка дозволить вам надалі визначити, корекцію якої деталі зображення ви робили на цьому шарі.
7
Для того щоб закрити великі пошкоджені області, можна застосувати Patch Tool. Виберіть пункт Source в панелі налаштувань цього інструменту і обведіть ділянку зображення, яким ви зможете закрити пошкоджений фрагмент.
8
Виберіть у налаштуваннях пункт Destination і перетягніть створену латочку на зіпсований фрагмент зображення. Виділення навколо заплатки забирається поєднанням Ctrl + D.
9
Для відновлення пошкоджених осіб на фотографії можна скопіювати відповідний фрагмент зберігся зображення, виділивши його інструментом Polygonal Lasso. Для копіювання фрагмента застосуєте команду Copy, а для вставки - Paste з меню Edit.
10
Якщо ви відновлюєте одну з симетричних деталей особи, відображуватимете скопійований фрагмент дзеркально по горизонталі опцією Flip Horizontal з групи Transform меню Edit. Трансформуйте фрагмент командою Warp з тієї ж групи так, щоб він доповнив зображення.
11
При такому відновленні деталей фотографії слід враховувати, що людські обличчя дуже рідко бувають симетричними і особа, відновлене повним дзеркальним відображенням однієї з половин, не буде виглядати реалістично. Додайте маску до шару з трансформованим фрагментом і зробіть растушевку на його краях, закрасивши їх по масці м'якою кистю.
12
Збережіть відреставровану фотографію в файли psd і jpg, скориставшись командою Save As меню File. Багатошарову картинку у форматі psd можна буде згодом відредагувати ще раз, якщо виявиться, що якась деталь була пропущена при відновленні.