Як закручувати папільйотки.

Папільйотки з'явилися задовго до бігуді. Колись така завивка була самим простим і доступним способом отримати розкішні кучері. Звичайно, зараз в арсеналі сучасної жінки є безліч інших засобів, здатних забезпечити той же ефект. Проте бувають ситуації, коли без папільоток - купівельних або саморобних - просто не обійтися.
Вам знадобиться
 • - папільйотки;
 • - бавовняна тканина;
 • - папір;
 • - ножиці;
 • - засіб для укладання;
 • - желатин;
 • - пиво;
 • - фен;
 • - олівець;
 • - лінійка.
Інструкція
1
Купуйте або зробіть папільйотки. Сучасні папільйотки виробляються з гнучкої пластмаси або поролону. Вони являють собою джгути довжиною 20-25 см і діаметром 8-15 мм. Завдяки дроті, що знаходиться всередині конструкції, папільйотки легко гнуться в будь-яку сторону. Вони стійкі до хімічних компонентів, що входять до складу засобів для укладання волосся.
2
Якщо, з тих чи інших причин, ви не хочете купувати готові бігуді, то можна скористатися досвідом наших бабусь і зробити папільйотки самостійно. Візьміть аркуш паперу і расчертите його на невеликі прямокутники розміром 5х10 сантиметрів. Акуратно виріжте їх за допомогою ножиць. Наріжте бавовняну тканину на смуги завдовжки 15-17 сантиметрів. Ширина смуги повинна бути, приблизно, 2-3 сантиметри. Покладіть паперовий прямокутник на рівну поверхню. Помістіть на нього смужку тканини. Тканина слід розташувати таким чином, щоб з двох сторін прямокутника залишилися кінці однакової довжини. Поверніть папір в трубочку. На папір будуть накручуватися волосся, а тканина стане служити зав'язками для папільоток.
3
Вимийте і висушіть голову. Розчешіть волосся і розділіть їх на пасма. Чим тонше пасмо, тим міцніше вийде завиток. Тому якщо ви хочете отримати пишну зачіску, то доведеться витратити 30-40 хвилин. Рекомендується закріпити основну масу волосся на маківці за допомогою гумки або шпильки, залишивши лише нижні пасма.
4
Візьміть першу пасмо і нанесіть на неї засіб для укладання волосся. Якщо ви боїтеся зіпсувати волосся «хімією», то можна скористатися народними методами. Розчиніть невелика кількість желатину в склянці води і змочіть пасмо отримати розчин. Також для фіксації пасом підійде пиво. Не варто турбуватися з приводу запаху - він вивітриться безслідно.
5
Закрутіть волосся в тугу спіраль і накрутіть, починаючи з кінчиків, на центр папільйотки. Можна накрутити пасмо до самого коріння, а можна зупинитися, наприклад, на середині - все залежить від бажаного результату. Зауважте ганчіркові кінці саморобних папільоток вузлом або бантиком. Для фіксації «покупних» досить просто зігнути їх. Візьміть наступну пасмо і повторіть процедуру. Накручуйте папільйотки, поступово звільняючи волосся з-під шпильки.
6
Накрутивши все волосся, можна висушити голову феном або, при бажанні, залишити папільйотки до ранку - така «конструкція» практично не заподіює незручностей під час сну.
7
Акуратно зніміть бігуді. Поправте кучері кінчиками пальців. Можна зафіксувати зачіску воском або лаком.
Кожна з нас хоч раз мріяла про кучериках. Легко і без особливих витрат перетворитися на кучерявого янголятка допоможуть папільйотки . Вони дуже зручні тим, що допоможуть зробити кучерики і милі локони без особливих дорогих пристосувань і буквально в польових умовах.
Вам знадобиться
 • - шматок тканини,
 • - папір,
 • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть непотрібний шматок тканини, папір і ножиці. Тканина підійде будь-яка, папір теж.
2
Розріжте тканину на вузькі довгі смужки. Їх розміри на око повинні бути 15-20см довжини і 2-3см ширини. Скільки саме різати смужок, залежить від вашої густоти волосся. Зазвичай вистачає 20-30 штук.
3
Накрутите на кожну смужку тканини шматочок паперу. Він повинен бути посередині, щоб потім була можливість зв'язати тканинні кінці. Якщо папір буде злегка розгортатися - нічого страшного.
4
Тепер наші папільйотки готові, і можна приступати до їх накручування на волосся. Зробити це досить просто. Бажано, щоб волосся було чисті й сухі. Тому якщо ви помили голову напередодні, висушіть шевелюру феном.
5
Розділіть волосся на кілька секцій і закріпіть їх шпильками. Це допоможе вам не плутатися в розпущених Прядко, і накручування відбудеться набагато швидше. Процес краще почати з потилиці, з самих нижніх волосся до маківки.
6
Виділіть пасмо волосся, розчешіть її злегка зволоженою гребінцем і накрутіть на паперовий центр папільйотки, починаючи від самих кінчиків волосся до коренів. Тканинні кінці зав'яжіть бантиком або вузликом. Проробляйте це з кожною пасмом волосся від шиї до маківки. В останню чергу накручуються пасма у особи, чубчик.
7
Після того, як пройшло достатньо часу, знімайте папільйотки в зворотному порядку. Спочатку акуратно розкручуємо самі верхні пасма, потім рухаємося вниз.
8
Коли всі папільйотки зняті, їх можна акуратно скласти в пакет і потім використовувати ще 2-3 рази. Тепер укладаємо волосся, як подобається, і наша кучерява зачіска готова!
Зверніть увагу
Закручувати папільйотки рекомендується знизу, від шиї, вгору до верхівки. Знімати ж їх треба в зворотному порядку. Від верхівки вниз.
Корисна порада
Волосся повинні бути сухими і чістимі.Накручівать папільйотки рекомендується на ніч. Щоб у сні пасма НЕ розкрутилися, можна на голову надіти легкий хустку. Папільйотки НЕ будуть вам заважати спати на відміну від звичайних твердих бігуді.