Як кроїти реглан.

Реглан - популярний варіант рукава. Він використовується як у в'язаних, так і в швейних виробах. Для в'язаних кофт і светрів викрійку робити не обов'язково, потрібно просто розрахувати, скільки петель спускати на кожній деталі. Для виробів з тканини викрійка необхідна, але вона робиться на основі базового лекала.
Вам знадобиться
  • - базова викрійка;
  • - міліметрівка;
  • - олівець;
  • - довга лінійка;
  • - кутник.
Інструкція
1
Обведіть деталі базового лекала на міліметрівку. Вам потрібні викрійки полички, спинки і рукава, так що при розкрої сукні або пальто можете перевести тільки верхні частини потрібних деталей. Лінія реглана визначається по поличці і спинці, а потім вже моделюється на рукаві.
2
Варіантів реглана досить багато, тому оберіть потрібний. Найпростіше рішення, доступне навіть початківцю кравцеві - реглан, який починається від пройми і закінчується на лінії горловини. Але можуть бути і напівреглан, і реглан-погон, і реглан з кокеткою. Для побудови простої викрійки знайдіть на лінії горловини полички і спинки точки, рівновіддалені від перетину цієї лінії з лінією плеча. Другу точку визначте в нижній частині пройми. Вона повинна перебувати на однакових відстанях від бокового шва. З'єднайте ці точки прямими. Розріжте викрійки по намічених лініях.
3
Викрійку рукава покладіть вертикально. Знайдіть середину оката. Проведіть через неї вертикальну лінію до низу. Вона розділить рукав на передню і задню частини.
4
Прикладіть частина полички до передньої частини рукава, поєднавши нижню точку реглана з нижньою точкою пройми. Уявіть собі, що ви збираєтеся зшивати ці деталі. Залиште між серединою оката і початком плеча полички зазор 0,5 см. Переведіть лінію реглана полички на рукав. Точно так же накресліть лінію реглана і на задній частині рукава.
5
Можна виконати викрійку і іншим способом. Для цього теж потрібно основне лекало. Переведіть деталі на міліметрівку і виріжте. Накладіть рукав на поличку. Поєднайте кінець плечового шва з серединою оката. Подивіться, під яким кутом ви будете робити реглан. Це залежить від фасону. Деталі можна сколоти шпильками.
6
Лінію горловини полички поділіть навпіл і поставте крапку. З неї проведіть 2 плавні лінії до проймі полички і до рукава. У верхній частині ці лінії збігаються, а внизу вони розходяться під потрібним кутом. Точно так же побудуйте реглан спинки. Виріжте викрійки.