Як зберігати пластинки. Як правильно зберігати вініл.

Незважаючи на доступність і популярність цифрової аудіотехніки, вінілові платівки ще не скоро вийдуть з ужитку. Користуються ними не тільки шанувальники стилю ретро. Вінілові платівки необхідно правильно зберігати, щоб записи залишалися якісними.
Вам знадобиться
  • - шафа або полиця з осередками.
  • - фанера ..
Інструкція
1
Для полки з пластинками виберіть тепле, але не спекотне місце. Гараж або дача, яку ви протоплюємо раз в тиждень - не саме відповідне приміщення для зберігання настільки примхливих предметів. Краще знайти для платівок куточок в міській квартирі, але не поруч з батареєю парового опалення. Не варто вішати полку і поряд з вікном.
2
Виділіть для платівок окрему полицю. Книги та м'які іграшки - не найкращі сусіди, оскільки на них накопичується пил. Пластинки необхідно періодично протирати. Виділіть для цього спеціальну ганчірочку. Раніше для них існували спеціальні оксамитові або замшеві щіточки, які продавалися разом з програвачем і закріплювалися де-небудь по сусідству з диском, на який ставилася пластинка. Але якщо ви купували програвач з рук, такий щіточки там може і не виявитися. Можна, наприклад, купити серветку в магазині оптики. Підійде і серветка для монітора. Виділіть для неї спеціальну коробочку і поставте її на полицю.
3
Полка повинна бути достатньо високою. Виберіть таку, де навіть найбільша платівка не просто встане строго вертикально, але між нею і верхньою площиною полки залишиться ще якесь місце. Ніколи не складайте пластинки стопкою. Не варто допускати, щоб вони стояли похило. В цьому випадку ті диски, що знаходяться вище, надають нерівномірний тиск на нижні. Деформуються при цьому і ті, й інші.
4
Для великої колекції платівок зробіть всередині полки осередки. Виріжте з фанери кілька прямокутників і прикріпіть їх так, щоб вони утворили вертикальні перегородки. Вони можуть бути будь-якого розміру. Їхнє завдання - утримувати групи пластинок в строго вертикальному положенні. Такі перегородки можна використовувати і в якості класифікатора, особливо якщо вони виступають за край полиці. Зробіть на них таблички з коротким описом пластинок, які стоять в даній комірці.
5
Важливо не тільки правильно зберігати пластинки , а й вміти їх діставати з конверта. Саме в цей момент вони відчувають значне механічний вплив. Розсуньте стінки конверта і викотите звідти платівку. Візьміть її великим пальцем за край, а середнім і вказівним - за отвір. Обережно поставте її на диск програвача. Після прослуховування не забудьте прибрати пластинку в конверт і поставити на місце.