Як добрати петлі на спицях.

Чим менше швів на в'язаних виробах - тим краще. Однак форма деталей може бути досить складною. Іноді виникає необхідність різко збільшити кількість петель. Навчившись добирати петлі, ви можете в'язати светри або навіть сукні одним полотном знизу або з манжети. Це вміння знадобиться і тим, хто хотів би оновити стару трикотажну річ.
Вам знадобиться
  • - недов'язаний виріб;
  • - старе трикотажне виріб;
  • - пряжа;
  • - спиці по товщині пряжі;
  • - лезо.
Інструкція
1
Довяжіте виріб до того місця, де потрібно добрати петлі. Якщо ви в'яжете светр від нижнього краю полички або спинки, на самій деталі збільшуйте кількість петель по викрійці, додаючи відповідно до схеми по 1-2 петлі через кілька рядів. Це робиться за рахунок накидов, які не компенсуються провязать разом петлями. На ажурному полотні робіть прямі накиди, на щільному - зворотні, щоб не було дірочок. В виворітних рядах додані петлі пров'язуйте по малюнку.
2
Велика кількість петель додавайте в кінці ряду. Буде цей ряд лицьовим або виворітні - особливої ролі не грає. Кінцеву кромочную петлю пров'яжіть. На пальці лівої руки накиньте нитку від клубка так, як ви звичайно це робите при наборі петель. В початковому ряду у вас завжди є вільний кінець нитки, який проходить поверх великого пальця під долоню. Ви його притримуєте середнім, безіменним і мізинцем лівої руки. При доборі петель замість кінця нитки у вас буде деталь вироби. Слідкуйте за тим, щоб воно не зісковзнула зі спиці. Першу петлю доберіть і постарайтеся розташувати максимально близько до в'язання. Якщо нитка між нею і деталлю вийде занадто довгою, підтягніть її в наступному ряду. Решта петлі добирайте звичайним способом. Різниця лише в тому, що набираєте ви їх не на дві спиці, а на одну. Наступний ряд в'яжіть тільки лицьовими або тільки виворітними петлями, а потім перейдіть до основного малюнку.
3
При необхідності оновити старе трикотажне виріб розпустіть останній ряд. Якщо він дуже ветхий і має вузли, розпустіть виріб до кінця останнього ветхого ряду. Петлі краще набирати на спиці з волосінню. На прямі можна перейти після. Простягніть спицю через всі петлі ряду, намагаючись не пропустити жодної. Якщо все ж петля зісковзнула, підійміть її гачком, ретельно дотримуючись малюнок. Кругові спиці в цій ситуації зручні тим, що протягати їх крізь петлі можна в будь-якому напрямку. Пряму спицю починайте вводити з кінця ряду.
4
Може трапитися і так, що оновити необхідно той краю, з якого колись починали в'язати виріб. Розпускати його повністю немає ніякого сенсу. Акуратно обріжте пошарпаний край. Постарайтеся, щоб розрізи були на петлях одного ряду. Краще робити це лезом. Висмикніть обрізки ниток. У вас вийде звичайний ряд петель. Наберіть їх на кругові спиці і закінчите виріб.
5
За допомогою в'язаних деталей можна оновити і виріб з тканини. У цьому випадку теж знадобиться добрати петлі. Прошийте манжету або лінію горловину нитками в тон тканини ручної або машинної рядком. Закріпіть кінець нитки від клубка з виворітного боку виробу. Спицю введіть під перший стібок і витягніть петлю. Наступну петлю витягніть з-під другого стібка. Таким же чином наберіть петлі по всьому шву. Контролюйте натяг. Деталь не повинна бути занадто стягнутої. Якщо стібки занадто великі, а нитки для в'язання тонкі - витягайте з кожного 2 петлі.
Іноді в процесі в'язання рукодільницям доводиться добирати петлі. Це необхідно для розширення полотна, вив'язування різних додаткових деталей і фігур. Для успішної роботи новачкові досить вивчити кілька основних прийомів поповнення додаткових робочих петель. Виконують їх усередині або по краях в'язання. Спочатку потренуйтеся на якомусь зразку, а потім можете приступати до роботи над основним виробом.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Робіть накиди всередині в'язаного полотна, щоб рівномірно додати необхідну кількість петель. Між кожної накинутій петлею необхідно залишати однакову кількість робочих петельок. З вивороту всі отримані накиди рекомендується в'язати як схрещені петлі, щоб уникнути невеликих некрасивих отворів на готовому виробі.
2
Спробуйте набрати повітряні петлі над спеціально залишеним отвором всередині роботи (наприклад, для вив'язування пальця рукавиці або петлі для гудзики). Провязав ряд до початку нижчестоящого отвори, петлеобразно перекрутите робочу нитку і накиньте її на праву спицю. Затягніть отриману петельку, щоб між звичайною і накинутій нитяними дужками надалі не утворилося діри.
3
Замініть накиди на звичайні петлі - по мірі необхідності їх можна вив'язати в кількості від двох і більше з однієї петлі. Це можливо при чергуваннях: лицьова петля, виворітна, знову лицьова і т.д. Такі додавання добре видно на лицьовій стороні полотна, тому їх рекомендується робити по краях. Крім того, вив'язування більше двох додаткових петель з однієї дужки в середині полотна може бути використано для рельєфних візерунків (таких як «шишечки»).
4
Потренируйтесь в додаванні петель за рахунок протягання між петлями нижчестоящого ряду. За допомогою правої спиці простягніть через цю перемичку робочу нитку. Отриману петельку ви пров'яжете як лицьову схрещену, і в'язання виглядатиме рівно і акуратно.
5
Пров'яжіть першу петлю лицьового ряду і залиште її на робочій спиці. Потім з неї ж зробіть додаткову - схрещену. Можна також використовувати інший спосіб розширення в'язання: з лівого боку пров'яжіть кромку і накиньте необхідну кількість повітряних петельок. Праворуч же можна розширити роботу з допомогою протяжок або накидов.
Корисна порада
Щоб у вас вийшло якісна річ, завжди точно розраховуйте необхідну кількість додаткових петель і добирайте їх завжди симетрично по краях і рівномірно в середині роботи!