Як свердлити граніт.

Граніт є одним з найбільш важкооброблюваних матеріалів, він дуже твердий і в той же час крихкий. Щоб його просвердлити, потрібно чітко дотримуватися деяких правил, інакше він може тріснути.
Вам знадобиться
  • - електродриль з можливістю роботи на малих обертах;
  • - алмазна коронка потрібного діаметра, свердло з побідитовим напиленням або трубка з міді;
  • - надфіль напівкруглий;
  • - пластилін;
  • - корунд, переможе або алмазна пил;
  • - охолоджена вода.
Інструкція
1
Встановіть гранітний камінь на міцне і стабільне підставу. Жодна частина каменю не повинна провисати або знаходиться на нерівній поверхні.
2
Візьміть свердло по металу і продряпайте гранітний блок в центрі майбутнього отвору. Це необхідно для того, щоб свердло не линула по гладкій поверхні каменя.
3
Зафіксуйте в електродрилі свердлильну коронку необхідного діаметра. Вибирайте коронку з алмазним напиленням, інакше просвердлити граніт у вас не вийде.
4
Увімкніть дриль і на малих обертах починайте свердлити. Не використовуйте перфорований режим свердління, гранітний камінь при цьому лопне.
5
В точку свердління під час всього процесу потрібно подавати холодну воду. Наприклад, скористайтеся пластиковою пляшкою, в кришці якої пробито невеликий отвір. Якщо у вас є пляшка зі спеціальною насадкою для спортсменів, то використовуйте її як системи подачі охолодження на свердло. Краще, якщо за подачу води відповідатиме помічник.
6
У випадку, якщо у вас немає алмазної коронки, спробуйте просвердлити гранувати таким чином: навколо майбутнього отвору зробіть кільце з пластиліну. Висота бортика кільця повинна бути не менше 3-5 мм.
7
Налийте всередину кільця воду і насипте корунд, побілить або алмазну пил.
8
Закріпіть в електродриль трубку з кольорових металів (міді або латуні) і починайте роботу. Також свердлите гранітний блок на повільних оборотах, не включаючи режим перфорації. Під час всього процесу необхідно прохолоджуйте трубку холодною водою, для цього слід забезпечити безперервну подачу води в область роботи свердла.
9
Якщо у вас немає під рукою алмазної коронки або трубки з міді або латуні, свердлите граніт звичайним побідитовим свердлом. Починайте свердління на великих оборотах, постійно подаючи в область роботи холодну воду.
10
Як тільки процес свердління перестає бути ефективним, візьміть напівкруглий надфіль і нагострити свердло. Заточку свердла виконуйте акуратно, щоб запобігти нагрів ріжучих зубів, інакше вони стануть м'якими і будуть затупляться ще швидше. Врахуйте, що при свердлінні отвору в граніті свердлом з побідитовим напиленням вам доведеться виконувати заточку свердла кожні 20-40 секунд.