Як перемикати доріжки в Media Player Classic. Як перемкнути аудіодоріжку в media player classic.

Програвач Media Player Classic вже багато років входить до складу базового програмного забезпечення операційної системи Windows і в останніх версіях цієї ОС, поряд з програвачем Windows Media, є зручним засобом для перегляду відео. З його допомогою можна не просто дивитися фільми, але ще й вибирати потрібну звукову доріжку.
Інструкція
1
Щоб переключити аудиопоток, досить натиснути правою кнопкою миші у вікні програвача і вибрати в контекстному меню пункт «Аудіо». У підміню ви зможете активувати будь-яку з доступних доріжок. За умовчанням вони будуть мати наступний вигляд: Audio 1, Audio 2 і т.д. Але в деяких випадках можуть повторювати назву відеоролика і відрізнятися ідентифікаторами того чи перекладу. Клацніть лівою кнопкою миші по потрібній доріжці, щоб застосувати її для відтворення з поточного моменту.
2
Якщо при спробі вибрати в контекстному меню пункт «Аудіо», ви знаходите цю команду неактивною, слід відкрити доступ до вибору звукових доріжок з меню налаштувань програми. Для цього клацніть в меню «Вид» команду «Налаштування» і в новому діалоговому вікні вибору опцій перейдіть послідовно в розділи: «Вбудовані фільтри», «Аудіопереключатель». Встановіть прапорець для команди «Включити вбудований перемикач аудиодорожек», натисніть кнопку OK і перезапустіть програвач Windows Media Player Classic.
3
Можливо, при спробі активації додаткової доріжки в меню буде відображатися тільки один аудиопоток (поточний). Це означає, що відеофайл не містить додаткових доріжок. У цьому випадку файл з потрібним аудіопотоків слід помістити в папку, в якій знаходиться відеоролик. При цьому його назва повинна бути повністю ідентичним імені відеофайлу і відрізнятися від нього тільки розширенням. Після цього слід перезавантажити (закрити і знову відкрити) програвач, щоб внесені зміни вступили в силу.
Зверніть увагу
Крім вибору аудіопотоків, в програвачі Media Player Classic ви можете перемикати субтитри. Для цього досить у вікні програми натиснути правою кнопкою мищі і вибрати в контекстному меню команду «Субтитри».
Корисна порада
Слідкуйте за оновленнями програмного забезпечення, встановленого на вашому комп'ютері. У багатьох випадках установка оновленої версії програми, в даному випадку програвача, дозволяє уникнути помилок в роботі програми.
Сьогодні не так часто зустрічається підключення периферійних комп'ютерних пристроїв (оптичних приводів і жорстких дисків) по паралельному інтерфейсу IDE (Integrated Drive Electronics). Можливо, тому частіше став виникати питання про те, як змінити установки master/slave пристроїв, що підключаються через один IDE-шлейф. Для цього інтерфейсу, на відміну від більш сучасного SATA, має значення, яке з пристроїв повинно опитуватися першим (master), а яке - другим (slave).
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і від'єднайте від нього шнур живлення. Якщо блок живлення, встановлений у вашому системному блоці, має окремий мережевий вимикач, то можна обійтися вимиканням мережевого харчування з його допомогою.
2
Зніміть ліву (від лицьової сторони) панель корпусу системного блоку. Вам потрібно отримати вільний доступ до пристрою, настройки якого потрібно змінити - можливо, для цього буде потрібно від'єднати всі дроти на задній панелі системного блоку і перемістити його на вільний простір. Щоб зняти бічну панель корпусу зазвичай достатньо відкрутити два гвинти, що кріплять її до задньої панелі, а потім трохи зрушити назад.
3
Від'єднайте шину живлення і шлейф даних від цікавить вас пристрої - жорсткого диска або приводу оптичних дисків. Потрібний вам перемикач розміщений в поглибленні на задній поверхні девайса і без від'єднання цих кабелів поміняти положення перемички навряд чи вдасться.
4
Визначте, яке становище перемички відповідає потрібному вам (master або slave). Як правило, інформація про це присутнє на корпусі самого пристрою, а якщо її там немає, то доведеться скористатися інформаційними матеріалами придбаного девайса або знайти ці відомості в інтернеті.
5
Зніміть перемичку і встановіть її в потрібне положення. Зручно робити це пінцетом, так як розміри самої перемички дуже малі, а доступ до штирькам утруднений.
6
Проробіть аналогічну операцію з другим девайсом, якщо в цьому є необхідність - перемичка лише одного пристрою на цьому шлейфі може бути в положенні master, а будь-який інший повинен бути встановлений в позицію slave.
7
Поверніть на місце дроти живлення і даних пристроїв всередині корпусу комп'ютера, встановіть на місце бічну поверхню системного блоку, підключіть всі дроти на задній панелі. Останнім підключіть мережний кабель, не забудьте включити перемикач на блоці живлення і завантажте комп'ютер.