Як вибрати навушники. Як користуватися радіонавушниками.

Купуючи неякісні навушники для телефону або для плеєра, покупець рано чи пізно розчаровується в своїй покупці - в навушниках поганої якості досить швидко з'являються сторонні шуми, тріск, різні небажані звукові ефекти. Крім того, незручні навушники можуть зіпсувати все задоволення від процесу прослуховування музики або інший аудіоінформації.

Тому необхідно вибрати навушники з такими характеристиками, які будуть задовольняти всі Ваші вимоги до якості звуку. В першу чергу зверніть увагу на частотні характеристики навушників, так як саме вони суттєво впливають на якість звуку. Саме недосконалість частотного діапазону навушників призводить до того, що вони дають не дуже чистий звук - з домішками шипіння та металевим відтінком.

Найважливішу роль відіграють нижні частоти, тому люди, які чутливі до якості звуку, повинні віддавати перевагу навушників з великим діаметром мембрани. Чим більше діаметр мембрани, тим сильніше розширюється частотний діапазон навушників, а значить, поліпшується якість їхнього звучання. Середнє значення частотного діапазону якісних навушників становить від 18 до 20,000Гц. Не варто купувати навушники з вужчим частотним діапазон.

Ще одна важлива характеристика - чутливість. Саме вона впливає на гучність звуку, тому вважається дуже важливою, в першу чергу, для вставних або накладних навушників, призначених для використання в умовах вулиці або галасливого приміщення. Якщо Ви плануєте за допомогою навушників прослуховувати музику з плеєра або телефону, намагайтеся вибрати навушники з чутливістю не менше 100дБ. Якщо є можливість, придбайте навушники з неодимовим магнітним сердечником.

Відрізняються різні моделі навушників і за типом кріплення, а також за якістю матеріалів, з яких вони виготовлені. Навушники, які вставляються у вуха, зазвичай забезпечують не найвищу якість звуку з причини малого діаметра мембрани. Але зате такі навушники набагато компактніші, та й в експлуатації вони зручніше. Навушники же, які надягають на голову, відрізняються більш високою якістю звуку, і дозволяють практично повністю виключити проникнення зовнішніх шумів. Купуючи навушники, обов'язково приміряйте їх, щоб оцінити рівень комфортності та зручності. Якщо навушники-вкладиші натирають Вам вуха, віддайте перевагу навушників накладного типу.

Обов'язково зверніть увагу на вагу навушників - багато моделей на перший погляд здаються легкими, практично невагомими, але після декількох годин носіння їх на голові вони викликають неприємні відчуття. Хороші навушники - це моделі, вага яких рівномірно розподілений. Крім того, хороші навушники увазі можливість точного підлаштування під діаметр голови, ергономічність чашок, а також наявність на шнурі додаткового регулятора гучності. В ідеалі, звичайно, краще купувати тільки фірмову продукцію, що продаються в спеціалізованих магазинах. Зазвичай вартість хороших навушників коливається в діапазоні від 20 до120 доларів.