Як зробити катер.

Власний катер - мрія багатьох, і у більшості людей його наявність асоціюється з розкішшю і достатком власника. При цьому мало хто здогадується, що, маючи певні навички будівництва та конструювання, кожен може побудувати власний катер зі склопластику, обшитий водостійкою фанерою, і має каюту, капітанський місток і досить потужний для поїздок по воді двигун.
Інструкція
1
Використовуйте точні креслення для побудови деталей і елементів корпусу катера. Для початку на фанерному щиті шириною, що перевищує ширину корпусу на 30 см, а довжиною, що перевищує висоту корпусу на 40 см, расчертите в реальному розмірі шпангоути і обвід форштевня.
2
Проведіть на верхніх кінцях шпангоутів горизонтальну лінію. Розкреслюючи лекала, враховуйте товщину рейок і матеріалу внутрішньої обшивки катера. Фрагменти поперечних лекал з'єднуйте, використовуючи накладки з фанери сантиметрової товщини.
3
Перед складанням всіх фрагментів катера передбачте найбільш зручний спосіб установки зовнішньої обшивки.
4
Зберіть матрицю катера так, щоб у вас вийшла жорстка і міцна конструкція, яка не деформується при подальшій споруді і збірці деталей.
5
Натягніть вздовж брусів, встановлених в підставі матриці корпусу, сталевий дріт, яка дозволить орієнтуватися в будівництві судна.
6
Установку лекал почніть з мидель-шпангоута, закріплюючи деталь вертикально і перпендикулярно лінії.
7
Встановіть розкоси на брусах підстави катера. Встановіть потім все лекала і починайте обшивати внутрішню частину корпусу поздовжніми рейками товщиною 15 мм і шириною 50 мм.
8
Днище зсередини обшивають рейками шириною в 100 мм. Встановіть одну рейку на борту, а другу на днище, а потім встановіть рейки в верхні кромки бортів.
9
Внутрішню поверхню корпусу після установки всіх елементів креслення обшийте трьохміліметрової фанерою або оргалитом, приклеюючи обшивочний матеріал клеєм і зашпаклевивая щілини епоксидної шпаклівкою. Якість шпаклівки має бути високим - вирівняйте максимально поверхню фанери, відшліфуйте її і пофарбуйте двома шарами водовідштовхувальним фарби.
10
Після висихання поверхні нанесіть на неї віск або вазелін, а потім прикріплюйте до неї склотканина і підсумкову зовнішню обшивку (ламінат або склопластик). Ваш катер матиме трехслойную обшивку.
11
Для того, щоб заповнити палубу легким матеріалом, використовуйте товстий і легкий пінопласт. Використовуючи креслення, виготовте верхню палубу і рубку капітана.
12
Якщо роботу вестимуть кілька людей, ви зможете виготовити катер досить швидко, заощадивши велику суму грошей на його придбання.