Як поліпшити психологічний клімат у колективі. Як налагодити взаємини в колективі стаття.

Від психологічного клімату в колективі безпосередньо залежить продуктивність праці і, отже, рівень доходів організації. Якщо в колективі постійно виникають конфлікти, то співробітники не можуть спільно вирішувати важливі ділові питання і постійно відволікаються від роботи. Трапляється навіть, що цінні працівники звільняються, не бажаючи більше ставати учасниками конфліктів.
Інструкція
1
Приділяйте особливу увагу підбору кадрів. Запобігти конфлікту легше, ніж потім намагатися його залагодити. Безумовно, професійні якості важливі, однак потрібно враховувати і риси характеру. Якщо навіть на співбесіді здобувач справляє враження зарозумілого, зарозумілого, агресивного людини, то в роботі йому слід відмовити. Також не варто наймати того, хто відкрито заявляє, що на минулому місці роботи постійно вступав в конфлікти з колективом.
2
Постарайтеся забезпечити співробітникам комфортні умови праці. Якщо людина роздратована через постійні неприємностей на роботі, незручного часу відпустки, низької зарплати і т.п., він навряд чи буде схильний дружелюбно спілкуватися з іншими членами колективу. Особливу увагу приділіть облаштування робочого місця. Стіл і крісло повинні бути зручними, щоб до кінця робочого дня співробітники не страждали від болю в спині. Дозвольте персоналу приносити з дому близькі їхньому серцю речі і самостійно оформляти свої робочі місця. Так офіс стане для співробітників другим домом, а колектив буде сприйматися як сім'я.
3
Облаштуйте офісну кухню і кімнату відпочинку, де співробітники зможуть поспілкуватися в неформальній обстановці. Нехай інтер'єр цих приміщень буде затишним і навіть домашнім, щоб працівники могли розслабитися і поговорити не як колеги, а як друзі. Бесіди за чашкою кави під час обідньої перерви зміцнюють відносини і допомагають людям зблизитися.
4
Обов'язково проводите спільні заходи: відзначайте з колективом Новий рік, дні народження співробітників та інші свята, час від часу вирушайте разом в походи або на пікніки. Такі заходи не можна перетворювати на нудні зустрічі, на які заборонено не бути. Нехай свята проходять весело, а співробітники відвідують їх із задоволенням і за власним бажанням, а не за наказом. Оформіть стенд і вивішують на ньому імена співробітників, у яких через кілька днів буде день народження. Колеги зможуть побачити цю інформацію, підготувати подарунки та привітання, що також сприятиме поліпшенню психологічного клімату в колективі.
Робота - це не тільки місце, де можна отримати гроші, але й певний колектив. При цьому співробітник зобов'язаний кожен день ставати частиною цього колективу. Вчені вже давно з'ясували, що дружня атмосфера сприяє підвищенню як настрої працівників, так і продуктивності їхньої діяльності.
Вам знадобиться
  • Послуги event-менеджера, календар
Інструкція
1
Дозвольте співробітникам більше контролювати себе і навколишнє оточення. Людина відчуває себе більш щасливим і впевненим, коли розумієте, що від нього щось залежить. Наприклад, у багатьох компаніях є чіткий список речей, які можуть бути присутніми на робочому місці і від яких доведеться відмовитися. Такий підхід до справи позбавляє співробітника можливості самому формувати свій робочий простір. Це може значно знизити його настрій, зробити його більш дратівливим, а, отже, призведе до конфліктів всередині колективу.
2
Заохочуйте спілкування співробітників один з одним. Деякі роботодавці вважають, що спілкування в робочий час негативно позначається на результатах діяльності співробітників. Однак відсутність спілкування пригнічує працівників, вбиває в них інтерес до своєї діяльності і в кінцевому підсумку призводить до роз'єднаності колективу. Якщо ви хочете поліпшити психологічний клімат в офісі, то всіляко заохочуйте спілкування співробітників. Розташуйте робочі столи таким чином, щоб люди могли бачити один одного. Обладнайте місце для спільного прийому їжі. Створіть дружню атмосферу.
3
Проводьте об'єднуючі заходи. Це можуть бути різні корпоративи, присвячені важливим подіям у житті компанії. Влаштовуйте тімбілдинги, під час яких співробітники будуть не тільки відмінно проводити час, а й гуртуватися в одну команду. Вдамося до спільного навчання. Воно здатне об'єднати всіх працівників для досягнення спільної мети.
4
Дозвольте відзначати дні народження співробітників в офісі. Нехай кожен працівник знає, що він потрібен компанії та колективу. Повісьте календар, на якому будуть відзначені всі дні народження співробітників. Введіть у звичку приносити різні частування і невеликі подарунки.
5
Організуйте робочий процес таким чином, щоб у колективі все робилося вчасно. Постарайтеся уникнути кризових ситуацій, що виникають через відсутність часу. Для цього здійснюйте всі важливі дзвінки перед обідом або перед закінченням робочого дня. Такі бесіди будуть більш продуктивними, займуть менше часу, а також виключать можливість виникнення несприятливої атмосфери всередині колективу.