Як робити пелюстки з бісеру.

Техніка плетіння пелюсток дуже різноманітна: вибір варіанта залежить від сорту запланованого квітки, спільної мети композиції та інших деталей. Самі пелюстки плетуться швидко (за один вечір можна виготовити квітка «від і до») і можуть служити як елементами суцвіття, так і листям або іншими художніми деталями.
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - дріт для бісероплетіння в колір бісеру;
  • - схеми;
  • - гудзик з чотирма отворами (база для квітки).
Інструкція
1
Обширну колекцію прийомів описала Д. Фіцджеральд у своїй книзі «Квіткові фантазії з бісеру». Техніка плетіння пелюсток найвідоміших квіткових культур описана у відповідній главі, присвяченій сорту. Зокрема, описаний найпростіший спосіб плетіння пелюсток.
2
Візьміть відрізок волосіні завдовжки 50-60 см. Пропустіть його до середини через перший отвір гудзики. Наберіть стільки бісерин, щоб вони закривали дріт на 4-5 см. Від отвори.
3
Відрахуйте 4-8 бісерин від кінця і Протягніть дріт у п'яту (або дев'ята) у зворотному напрямку, щоб вийшла петелька. Затягніть дріт і пройдіть в зворотному напрямку до першої набраної бісеріни.
4
Це перший пелюстка. Зробіть в цьому ж отворі гудзики ще близько десятка таких пелюсток. Відразу враховуйте їх розташування: коротші ближче до краю, довші в середині. Не робіть пелюстки занадто різними по довжині, оскільки крайні доведеться відгинати, щоб розпушити квітка.
5
Просмикнувши кінець дроту в сусіднє отвір, зробіть ще групу таких пелюсток. Іншу пару отворів обробіть з іншим відрізком.
6
Другий спосіб підходить для плетіння квітів ромашки або інших з вузькими пелюстками. Наберіть на дріт 12 бісерин і з'єднайте їх у кільце. Затягніть дріт.
7
Наберіть 3 бісеріни на тон світліше. Всуньте дріт у бісерину першого ряду, знову затягніть кінці. Пройдіть ще крізь дві бісеріни. Повторіть крок, поки не пройдете всі кільце.
8
Підніміться на другий рівень, просмикуючи дріт. Наберіть ще три ряди, збільшуючи кількість бісерин на 2. Постійно затягуйте дріт.
9
Сплетіть два-три ряди, зменшуючи кількість бісерин в кожному наступному. Сховайте кінці дроту, вплітаючи в сплетені пелюстки .
Корисна порада
Замість звичайної дроту кольору бісеру можна використовувати звичайну сталеву дріт. Важливо, щоб вона була тонкою, придатної для багаторазового протягування через бісеріну.Еслі довжини дроту не вистачить, скрутіть кінець старого кінця дроту з кінцем нового. Будьте обережні, натягуючи бісеріни в цьому місці: важливо, щоб виріб як і раніше виглядало акуратно, але залишалося прочним.Следіте, щоб дроти не перекручувалася і не вигиналася. Це може позначитися на міцності виробу.