Як намалювати малюнок на одязі. Як наносяться малюнки і закріплюються на майці в домашніх умови.

Розпис одягу - спосіб навіть самий нудний предмет гардероба перетворити на ексклюзивну і яскраву річ. Найчастіше зображення наносять на футболки, але можна перетворити й інші предмети: спідниці, кофти, сумки, шарфи і навіть взуття з тканини. Для розпису можна використовувати акрилові фарби для тканини - вони зручні, доступні і не вимагають виняткових художніх талантів.
Вам знадобиться
  • - одяг світлого кольору,
  • - акрилові фарби для тканини,
  • - контур для тканини,
  • - палітра,
  • - жорсткі кисті різних розмірів,
  • - аркуш паперу,
  • - ножиці,
  • - м'який олівець,
  • - картон або інший матеріал , який можна підкласти під фарбується тканину,
  • - праска.
Інструкція
1
Добре виперіть та отгладьте одяг, який ви будете прикрашати. Для зручності її краще закріпити шпильками на щільному поверхні, яку не страшно забруднити. Майку можна натягнути на коробку, щоб розгладити поверхню тканини і захистити задню сторону від плям. Якщо рисунок не надто великий, розгладити і закріпити тканину допоможуть пяльци.
2
Виберіть зображення і підготуйте шаблон. Для цього контури придуманого вами малюнка потрібно перенести на аркуш паперу. Зображення, знайдене в інтернеті, досить просто роздрукувати.
3
Якщо тканина тонка, просто підкладіть шаблон під неї і обрисуйте контури простим олівцем. Якщо товщина тканини не дозволяє побачити шаблон наскрізь, можна вирізати рисунок по контуру. Отриманий трафарет накладіть на тканину зверху, при необхідності закріпіть шпильками і обрисуйте простим олівцем.
4
Обведіть рисунок контуром для тканини (він наноситься прямо з тюбика, не вимагаючи розведення). Це не дозволить фарбі розтікатися за межі зображення. Дайте контуру висохнути.
5
Почніть обережно наносити фарбу на тканину, намагаючись не виходити за межі контуру. Фарбу можна брати прямо з баночки, а якщо ви хочете змішати кілька тонів, використовуйте палітру або невеликі світлі ємності. Замість кистей можна використовувати шпатель, мастихін або інший зручний предмет. Акрилові фарби не рекомендують розбавляти водою, для цього краще обзавестися спеціальними розчинниками. але часто консистенція фарб не вимагає розведення.
6
Зафіксуйте зображення. Щоб закріпити рисунок на одязі, потрібно почекати, поки фарби висохнуть, а потім пропрасувати тканину з вивороту гарячою праскою 3-5 хвилин. Температура повинна відповідати типу тканини одягу. Якщо тканина синтетична, то краще пропрасувати її з лицьового боку, захистивши рисунок аркушем паперу або тонкої бавовняної тканиною.
Зверніть увагу
Фарбу з тканини можна змити до того, як вона засохне, але не після. Те ж відноситься і до кистей, тому не забудьте вимити їх відразу після використання.
Корисна порада
Для розпису тканини можна використовувати фарби для батика, анілінові та інші барвники, а також спеціальні маркери для тканини.