Як змусити крутитися кулер.

Усередині системного блоку комп'ютера встановлені спеціальні вентилятори. Їх основне призначення - забезпечення охолодження важливих пристроїв. Вихід з ладу одного з кулерів може привести до перегріву одразу декількох елементів ПК.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - силіконова змазка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що один з кольорів перестав працювати, спочатку з'ясуйте причину неполадок. Відкрийте меню BIOS і переконайтеся в тому, що для пункту Fan Control не встановлений параметр Disabled. Якщо функція охолодження активна, то вимкніть комп'ютер і відкрийте системний блок. З'ясуйте, чи підключений кабель живлення кулера. Зазвичай вентилятори отримують необхідне електрику через контакти на материнській платі або пристрої, до якого вони підключені.
2
Спробуйте підключити кабель кулера до іншого роз'єму. Увімкніть комп'ютер і перевірте працездатність вентилятора. Спробуйте самостійно повернути лопаті кулера. Іноді причиною відключення пристрою є наявність великої кількості пилу. Якщо кулер не почав обертатися, то знову вимкніть ПК. Вимкніть живлення вентилятора і зніміть цей пристрій. Зазвичай для цього необхідно викрутити декілька шурупів або відкрити спеціальні засувки.
3
Зніміть наклейку з вентилятора і капніть трохи мастила в отвір. Порухайте лопаті вентилятора, щоб дозволити мастилі розподілитися по осі. Після цього лопаті повинні вільно обертатися.
4
Якщо під наклейкою ви виявили заглушку, то вийміть її з гнізда і акуратно витягнете стопорне кільце. Зніміть лопаті з осі і протріть обидва елементи сухою ганчіркою. Змастіть вісь обертання і зберіть вентилятор.
5
Підключіть пристрій до системної плати і встановіть його на місце. Увімкніть комп'ютер і переконайтеся в тому, що вентилятор працює справно. Якщо жоден із зазначених способів не допоміг відновити працездатність кулера, замініть цей пристрій.
Зверніть увагу
Не вмикайте комп'ютер з несправними вентиляторами. Це призведе до перегріву і псування важливих пристроїв.