Як брати академічну відпустку. чи може студент брати відпустку за сімейними обставинами.

Для оформлення академічної відпустки мають бути вагомі причини. Стан здоров'я, вагітність, важкі сімейні обставини - наявність хоча б одного з цих факторів гарантує вам отримання академічної відпустки. Його тривалість не може перевищувати 12 місяців.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - медична довідка.
Інструкція
1
Для оформлення академічної відпустки ви повинні написати заяву на ім'я ректора навчального закладу. У ньому вкажіть, з яких причин вам потрібен академ. Якщо ви берете відпустку у зв'язку з народженням дитини, потрібно надати свідоцтво про народження.
2
При наявності медичних показань для академічного відпустки вам потрібно до заяви надати висновок медичної комісії про необхідність відсторонення від навчання. Його ви можете отримати на підставі виписки з вашої медичної карти. Медична довідка форми 095-у вказує на наявність захворювання, в довідці 027-у буде надана інформація про його тяжкості, а також рекомендації по усуненню від фізичних навантажень і навчальних занять. Це той набір документів, який дасть вам право оформити академічну відпустку.
3
Якщо ви берете відпустку за сімейними обставинами, також потрібні підтверджуючі документи. Ними можуть бути довідка про смерть родича, довідка про наявність важкого захворювання у близького родича і висновок про необхідність догляду за ним і т.п.
4
Після надання всіх необхідних документів в деканат навчального закладу вони будуть передані ректору, на підставі рішення якого секретаріат видасть наказ про призначення вам академії. У ньому будуть прописані дати початку та закінчення, а також причини вимушеного відпустки .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vcax6WOYous
Зверніть увагу
Якщо ви взяли академічну відпустку за медичними показаннями, для виходу з нього вам потрібно написати заяву і прикласти висновок клініко-експертної комісії про те що, ви можете бути допущені до навчального процесу.
Корисна порада
Академічний відпустку можуть взяти студенти як очної, так і заочної форми навчання. Студенти, які перебувають у відпустці за медичними показаннями, мають право на отримання щомісячних виплат допомоги в розмірі 50% від МРОТ.
Кожен студент, незалежно від форми навчання (очна або заочна, платна або безкоштовна), при виникненні поважної причини, тимчасово що заважає навчанню у вузі, має право на отримання академічної відпустки. Сутність академічної відпустки полягає в тому, що студент звільняється від відвідувань занять, здачі сесії на довгий час. Термін академічної відпустки може бути від півроку до року (в деяких випадках цей строк може бути продовжений і до шести років).
Інструкція
1
В першу чергу, щоб взяти академічну відпустку, необхідно визначитися з причиною, по якій навчальний заклад повинен надати студенту даний вид відпустки. Академічну відпустку розділяється на два види. Перший вид - відпустку за станом здоров'я. Другий вид - відпустку за винятковими випадками: відпустку за сімейними обставинами, відпустка по вагітності та пологах, відпустка по догляду за дитиною до трьох років, відпустку через стихійних лих.
2
Далі, якщо це відпустка за станом здоров'я, необхідно оформити спеціальні медичні документи. Перший документ - довідка форми 095/У. Дана довідка видається на термін до 10 днів непрацездатному студенту у зв'язку з присутністю хвороби. Другий документ - довідка форми 027/У. Дана довідка служить підтвердженням наявності захворювання згідно з довідкою форми 095/У, а також містить інформацію про тяжкості, тривалості даного захворювання та рекомендації про звільнення студента від будь-яких фізичних навантажень та відвідування навчального закладу. І третій заключний і головний документ для оформлення академічної відпустки - укладення клініко-експертної комісії про стан здоров'ю студента. Даний вид документа містить всі результати оглядів, результати проведених аналізів, відомості про хід хвороби і доцільності оформлення академічної отпуска.Данний комплект документів буде вагомою причиною для ректора навчального закладу в дозволі оформлення академічної відпустки за станом здоров'я.
3
У другому випадку розглянемо відпустку по вагітності та пологах. Для того щоб взяти відпустку по вагітності та пологах, необхідно в навчальному закладі взяти запит для проходження медичної експертної комісії. Але щоб його отримати, необхідно відсутність заборгованості за попередню сесію. Якщо існує наявність заборгованості, то у видачі запиту може бути відмовлено. Після отримання запиту в вузі, необхідно звернутися в поліклініку, з якою співпрацює даний навчальний заклад. В даний медичний заклад необхідно подати наступні документи для проходження комісії: отриманий запит в вузі, студентський квиток, залікову книжку, виписку з амбулаторної карти медичного закладу, в якому студентка спостерігалася у зв'язку з вагітністю, довідка 095/У. Потім студентка отримує рішення проведеної комісії та надає його в деканат навчального закладу. І на основі цього рішення розглядається питання керівництвом навчального закладу про надання студентці академічної відпустки.
4
І в третьому випадку академічну відпустку на основі сімейних обставин, надається в наступному порядку. Студенту необхідно звернутися із заявою, в якому вказується причина для академічної відпустки, до ректора навчального закладу. І після розгляду ситуації студента керівництвом вузу приймається рішення про надання студенту академічної відпустки.