Як відкрити дочірнє підприємство. Як створити дочірню фірму.

Якщо компанія займається декількома видами діяльності, які взаємопов'язані між собою, то вона має право створити одне або кілька дочірніх підприємств. Вони є самостійними юридичними особами, в той же час належать головної організації. Вони мають право укладати договори та здійснювати вирішення інших питань, але керує дочірньої організації її директор і одноосібний виконавчий орган основної фірми.
Вам знадобиться
  • - документи основної компанії;
  • - статут дочірньої організації;
  • - рішення про створення дочірньої фірми;
  • - бланк заяви за формою Р11001;
  • - документ про відсутність заборгованості основної компанії.
Інструкція
1
Складіть статут дочірньої організації і пропишіть в ньому всі необхідні умови. Якщо утримувачів статутного капіталу кілька, то вам потрібно укласти установчий договір, де основним пунктом буде розподіл часток між ними. Як правило, дочірньої є та організація, в якій у головної компанії є як мінімум 20% від загальної кількості капіталу (акцій).
2
Складіть протокол засновників або одноосібне рішення про створення дочірнього підприємства. Документ підписується головою, секретарем ради учасників або єдиним засновником.
3
Як правило, будь створюваної компанії (в тому числі і дочірньої) необхідно надати юридичну адресу. Документ про це повинен написати директор основної організації.
4
У головного підприємства не повинно бути заборгованостей перед бюджетом, податковими органами. У реєструючої палаті основний фірмі необхідно запросити лист, що свідчить про відсутність боргів. Звичайно, дочірня фірма не відповідає за заборгованість головної організації, може стягнути з неї понесені з вини основного підприємства збитки, але при створенні дочірньої компанії необхідно відсутність боргів.
5
Заповніть заяву за формою Р11001. Вкажіть в ньому необхідні відомості про організаційно-правовій формі, найменування, адресу, статутному капіталі, засновників і одноосібному виконавчому органі.
6
Бланк при створенні підприємства в заповненому вигляді разом з перерахованими вище документами, свідоцтвом про державну реєстрацію головної компанії, копіями паспортів директора дочірньої організації та призначеного головного бухгалтера уявіть до податкового органу за місцем її знаходження. Після проходження реєстрації дочірня фірма зможе здійснювати діяльність: укладати договори, мати власний баланс, рахунок у банку і печатку.
Відповідно до статті 105 ЦК РФ, дочірнє підприємство не створюється, а визнається відповідно до договору, укладеного ним з головним підприємство м. Як же зареєструвати такий заклад?
Інструкція
1
Виберіть напрямок діяльності, яку буде здійснювати дочірнє підприємство вашої компанії. Зверніть увагу: ця діяльність може бути іншою, ніж у материнського підприємства.
2
Розробіть статут дочірнього підприємства. Дочірнє підприємство - це самостійна організація, яка веде своє господарство і документацію, але, незважаючи на це є власністю засновника (в даному випадку вашого юридичної особи). Реорганізація або ліквідація дочірнього підприємства також повністю буде залежати від вас.
3
Зареєструйте юридична особа. Згідно із законодавством, дочірнє підприємство повинно мати свій банківський рахунок, реквізити організації, свою печатку. Таким чином, дочірнє підприємство матиме можливість укладати договори, незалежно від материнського.
4
Визначте, хто в дочірньому підприємстві буде займати посади директора і бухгалтера. Факт передачі частини фінансових фондів має бути закріплений у відповідному акті і підписаний вами, головним бухгалтером і знову затвердженими посадовими особами дочірнього підприємства.
5
Зверніться в державну палату при Мін'юсті і уявіть наступні документи разом із заявою: - довідку з банку про вашому рахунку; - службові характеристики посадових осіб дочірнього підприємства; - статут дочірнього підприємства, підписаний вами; - свідоцтво про реєстрацію юридичної особи ( ваше); - гарантійний лист із зазначенням адреси дочірнього підприємства; - відомості про засновника; - завірена копія акту прийому-передачі частини фондів; - завірені копії інших платіжних операцій.
6
Отримайте свідоцтво про реєстрацію дочірнього підприємства. З моменту реєстрації дочірнє підприємство може на законних підставах здійснювати діяльність.