Як внести доповнення до договору. доповнення до договору що таке.

Часто буває, що після укладення договору виявляється, що не вся інформація внесена в текст, або помилково вказані невірні дані в договорі. В таких випадках складається додаткова угода, в якому зазначаються уточнення з приводу тексту договору або додаються нові дані.
Вам знадобиться
  • - угода про зміну договору.
Інструкція
1
Доповнення до договором має бути погоджене сторонами, якщо інше не передбачено законом. Відбувається воно в тій же формі, тобто якщо договір був нотаріально завірений, угода теж підлягає завіренню у нотаріуса; якщо договір підлягає державній реєстрації - угода теж потрібно буде зареєструвати.
2
Доповнення оформите на окремому аркуші, в назві вкажіть "Cоглашение про внесення змін і доповнень до договору". Також вкажіть місце ув'язнення, назва і реквізити сторін. В тілі угоди викладіть зміни. Наприклад: пункт 1.2. змінити і читати в такій редакції; пункт 3.2 вважати таким, що втратив силу і т.п. Обов'язково в кінці угоди повинні стояти підписи сторін і друку, а також дата укладення доповнення.
3
В угоді пропишіть, що воно є невід'ємною частиною договору, діє з моменту його підписання і може бути змінено та доповнено за згодою сторін.
4
Зміна договору за бажанням тільки однієї сторони можливо лише в судовому порядку. Але для цього мають бути підстави, передбачені законом. Наприклад, істотне порушення договору контрагентом (п. 2 ст. 450 ЦК України). При цьому істотним визнається порушення, яке тягне за собою таку шкоду для сторони договору, що вона значною мірою позбавляється того, на що мала право розраховувати.
Зверніть увагу
Сторони можуть домовитися і вказати в основному тексті договору, що внесення змін відбуватиметься шляхом обміну документами і виключити необхідність нотаріального засвідчення.
Корисна порада
Особливу увагу потрібно звертати на те, хто підписує додаткову угоду до договору. Керівництво вашого контрагента може змінитися, тому перед підписанням вивчіть установчі документи боку, з якою підписуєте доповнення до договору. Якщо угода буде підписана не уповноваженою особою, то його положення будуть вважатися недійсними.