Як виростити ноліну.

Ноліна - мексиканське рослина незвичайного виду, з сильним потовщенням у нижній частині стовбура, за яке її називають пляшковим деревом, слонової ногою і Бокарнеей. Вузькі загострені листя ноліни зазвичай ростуть з вершини стебла і утворюють пишну кулясту крону. Такий зовнішній вигляд і невимогливість рослини у догляді зробили його особливо популярним.
Вам знадобиться
  • - широкий горщик;
  • - грунтова суміш для кактусів.
Інструкція
1
Дотримуйтеся помірності в поливі. Ноліна є посухостійким рослиною і не терпить зайвої вологості грунту і повітря. Влітку (у період активної вегетації) поливайте рослину рясно і рідко. Слідкуйте, щоб вода не застоювалася в горщику і піддоні. Наступний полив проводите тільки після висихання земляного кома. У зимовий період (фаза спокою) поливайте рослину рідше. Пам'ятайте, ноліна не переносить частих обприскувань і вологого повітря, тому не варто розміщувати кущик поблизу зволожувачів повітря і у ванній кімнаті.
2
Створіть для ноліни помірне розсіяне освітлення. Якщо є можливість, постарайтеся помістити горщик на вікнах, що виходять на південну сторону. У літні дні притіняти рослину від прямих сонячних променів. У зимовий період можете створити додаткове підсвічування лампою денного світла.
3
Враховуйте температурні переваги ноліни. Влітку підтримуйте температуру в межах 20-22 ° С. Взимку ставте горщик в більш прохолодну кімнату. Не ставте рослину поблизу радіаторів опалення.
4
Пересадку виробляєте навесні в міру росту рослини. Молоді ноліни, у яких замість стебла є тільки кулясте потовщення, пересаджуйте раз на рік. Великі екземпляри пересаджують через 3-4 роки. Підберіть широкий, але неглибокий горщик, тому коріння ноліни ростуть тільки в ширину. На дно горщика насипте хороший дренажний шар з дрібного керамзиту. При перевалці НЕ заглубляйте стовбур - цибулину більше ніж на дві третини. В якості грунту використовуйте ґрунтову суміш для кактусів або візьміть не надто родючий городню землю з піском.
5
Підживлення проводите рідко. Краще використовуйте рідкі мінеральні підгодівлі, розведені в два рази від зазначеної на упаковці норми.
6
Захищайте ноліну від шкідників - павутинного клещика і щитівки. Для запобігання появи цих шкідників не містіть рослина в занадто теплих і надмірно посушливих умовах.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що листям мексиканської ноліни люблять «поласувати» кішки.