Як відремонтувати підошву взуття.

З усіх складових частин взуття найбільш всього пошкоджень і зносу схильна підошва. Спосіб ремонту цілком залежить від того, з якого матеріалу вона виготовлена і як кріпиться до верху взуття.
Вам знадобиться
  • - Бензин
  • - клей 88Н
  • - шевські спиці
  • - дратва
  • - шевський вар
  • - шевський рашпіль
  • - шматочки поліуретану
Інструкція
1
Місце, де відійшла поліуретанова підошва, очистіть від пилу і бруду і знежирте за допомогою бензину. Потім на цій же ділянці зніміть плоским надфілем забарвлений шар шкіри і ще раз зробіть знежирення. Розігрійте електричний паяльник і в місці склеювання по шкірі розгладьте відрізані від старої підошви шматочки поліуретану. Стисніть верх взуття і підошву і, проводячи між ними розігрітій частиною приладу для випалювання, обробіть ділянку склеювання. При цьому заглубляйте нагрітий елемент до простілкі. Тут важливо точно витримати температуру розігріву приладу і тиск між верхом і підошвою, що потребують певної навички.
2
Якщо край поліуретанової підошви накладається наверх, на очищений і знежирений ділянку нанесіть шар клею. Потім витримаєте так 15 хвилин, притисніть підошву до верху взуття і пришити натертої шевським варом дратвою. Шов при цьому повинен йти на відстані 5 мм від верхнього обрізу. Якщо відклеївся підошва - гумова, то на знежирене місце ремонту необхідно нанести клей і після 15 хвилин підсихання обпресувати взуття.
3
Якщо гумова підошва зносилася, її потрібно вирівняти шевським рашпілем і знежирити бензином. Знежирте також підметку з мелкопористой гуми. Покрийте слід і підошву тонким шаром клею і, витримавши 10 хвилин, склейте способом накату. Виступаючий за підошву край сліду зріжте ножем, вирівняйте рашпілем і загладьте абразивної шкіркою.
4
Щоб відремонтувати шкіряну підошву, знадобиться підметка з аналогічного матеріалу. Укладіть підметку на металеву поверхню, наприклад, чавунний праска або ковадло, вгору бахтармой. Важким молотком, забезпеченим широким Бейко, вибийте її, починаючи від середини. Укладіть вибиту підметку на підошву і на час закріпіть її парою цвяхів. Ображати край і пришити, попередньо прорізавши на третину товщини канавку, в якій буде приховано шов. Пришивайте підметку за допомогою шевських голок дратвою, натертої шевським варом. Після закінчення шиття промажьте проріз клеєм і забийте так, щоб закрити її.