Як повернути аванс за товар. заяву на повернення передоплати бланк.

Стаття 23.1 Закону Російської Федерації «Про захист прав споживачів» передбачає можливість повернення передоплати за товар. Для цього буде потрібно лише правильно укласти договір.
Інструкція
1
Обов'язково складіть і підпишіть договір про купівлю товар а з оплатою авансу. Вкажіть розмір передоплати. Також постарайтеся домогтися від продавця виписки квитанції, в якій буде вказана оплачена вами сума і термін, протягом якого товар повинен потрапити у ваші руки. Даний договір і квитанція (касовий чек) помітно полегшать повернення сплаченої вами суми. Все договори повинні укладатися мінімум в двох примірниках, один з яких залишиться у вас, другий - у продавця.
2
Якщо до дати, зазначеної в договорі, ви не отримали свій товар , зверніться до продавця з вимогою повернення суми передоплати. Аванс повинен бути повернутий в повному обсязі. Крім того, термін доставки товар а можна перенести. Для цього складіть додатковий договір. У ньому можна також передбачити моральну шкоду за порушення строків у майбутньому.
3
Складіть вимогу в письмово вигляді, вказавши в ньому найменування товар а, термін, коли товар мав бути доставлений, дату внесення авансового платежу, точну ціну товар а. Прикладіть до вимоги копії договору та квитанції, викладіть, які ваші права були порушені, вимагайте відшкодування збитків (якщо вам довелося придбати аналогічний товар в іншому місці за вищою ціною), морального збитку, пені за прострочені дні. Тепер адресуйте вимога на ім'я продавця, простежте, щоб секретар зареєстрував звернення в журналі обліку, поставивши відмітку про отримання на вашому екземплярі. Ви також можете відправити його рекомендованим листом із зворотним повідомленням.
4
Якщо продавець не відреагував на вашу вимогу, ви можете звернутися до суду протягом десяти днів. При написанні позовної заяви обов'язково впишіть суму внесеної передоплати, розмір збитків, моральної шкоди та пені. Прикладіть договір і вимоги, заплатите держмито і чекайте рішення суду.
Ви внесли передоплату за квартиру , але продавець роздумав виходити на угоду або взагалі зник у невідомому напрямку. Що ж зробити в такому випадку і куди звертатися для того, щоб повернути гроші?
Інструкція
1
Ознайомтеся з документами на квартиру . Ви повинні упевнитися в тому, що продавець є її власником. Якщо він перебуває у шлюбі, попросіть його показати завірена згода чоловіка (дружини) на укладання угоди купівлі-продажу. Якщо у квартири кілька власників, всі вони будуть зобов'язані підписувати і попередній договір, і договір про завдаток. Особа, що діє за дорученням лише на збір документів, не є продавцем і не може, таким чином, брати у вас ніяких грошей без довіреності і на отримання авансу. Краще, якщо це буде не знайомий або родич власника квартири, а агент з нерухомості.
2
Так як договір про завдаток, укладений за умовами попереднього договору, не має юридичної сили, попросіть після внесення передоплати у продавця розписку, щоб у разі його відмови ви змогли повернути ці гроші собі. В розписці обов'язково має бути вказаний термін повернення грошей. Розпливчасте формулювання: «Розписка вважається погашеною на момент передачі основної суми за квартиру » і т п. Може бути відхилена судом як недійсна.
3
Якщо в попередньому договорі вказано, що продавець зобов'язаний повернути аванс у двократному розмірі, то таке можливо тільки за умови, що ви укладаєте угоду через агентство нерухомості, яке і буде регулювати ці взаємозаліки.
4
Якщо продавець відмовляється повернути вам гроші, зверніться з позовною заявою і розпискою в суд. На вашу позовом буде обов'язково прийнято позитивне рішення, якщо продавець не доведе, що видав її внаслідок обману або погрози з вашого боку. Тому вам необхідно буде представити суд докази того, що гроші були передані і отримані за обопільною згодою. Буде цілком достатньо і попереднього договору купівлі-продажу з підписом продавця.
5
Якщо ви не взяли розписку, то ви також можете звернутися до суду з позовом про незаконне збагачення продавця і заручитися на цей раз більш серйозними доказами (виписками з рахунків у банку, показаннями свідків).
6
Пошуками зниклого продавця в разі вашого звернення в суд займеться ФССП.