Як відкрити raw.

Цифрові технології зробили справжню революцію у фотосправі, так що тепер навіть найдальші від комп'ютерної техніки фотолюбителі прекрасно вміють поводитися з jpg-файлами, в яких звичні їм фотомильниці зберігають створені ними зображення. Однак якщо захоплення фотомистецтвом стало серйозним, і від найпростіших цифрових фотоапаратів початківець фотомайстер переходить до більш просунутим, а то й до напівпрофесійним і професійним камерам, то одним з нових аспектів поводження з усложнившимся обладнанням стане робота з raw-файлами, які прийшли на зміну звичним jpg.

Raw - від англійського raw - «сирий» - це формат представлення фотоінформації, отриманої матрицею фотоапарата без обробки. Сучасні фотоапарати забезпечені власним процесором і обробляють фотографії за досить складним алгоритмам для поліпшення їх якості, перш ніж зберегти звичний jpg. Однак в деяких ситуаціях ця обробка небажана - вона може спотворити саме ті властивості фото, які хотів отримати фотохудожник. В таких випадках розумно зберегти фото в форматі raw, а необхідну обробку призвести вручну на комп'ютері.

  1. Можна відкрити raw за допомогою Adobe Photoshop - найбільш поширеною і популярною програми обробки фотозображень. Raw-файли відрізняються за структурою для кожної моделі фотоапаратів, проте в кожній новій версії Photoshop додається підтримка все нових моделей, так що файл відкриється без додаткових зусиль досить великі.
  2. Якщо файл відкрити не вдалося, а Photoshop ще не підтримує вашу модель фотоапарата, скористайтеся Adobe Camera Raw. Ця утиліта доступна на сайті Adobe, там же ви знайдете інструкції з її використання та встановлення.
  3. Можна відкрити raw однієї з програм перегляду фото. Найбільш популярні і функціональні ACDSee і xnvie
Час від часу будь-яке комп'ютерне обладнання може давати збої. Не є винятком і жорсткий диск. Наприклад, ситуація, коли вінчестера присвоюється файлова система RAW. Причому користувач, звичайно ж, не міняв файлову систему . В основному, таке буває при відключенні електрики, коли не вдається вимкнути комп'ютер звичайним способом, або в результаті зараження комп'ютера вірусами.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма Get Data Back.
Інструкція
1
Працювати з жорсткими дисками, яким присвоєно ця файлова система не можна. При спробі відкрити такий розділ вінчестера, як правило, з'являється вікно з повідомленням про його форматуванні. Отже, необхідно відновити звичайну файлову систему . Тільки тоді ви отримаєте доступ до жорсткого диска.
2
Вирішувати проблему потрібно виходячи з ситуації. Якщо на жорсткому диску з файлової системою RAW є потрібна вам інформація, можна спробувати її відновити. Саме спробувати, бо ніхто не дасть гарантії, що інформація буде відновлена.
3
Для відновлення вам буде потрібно програма Get Data Back. Скачайте її з інтернету і встановіть на жорсткий диск. На розділ вінчестера з файлової системою RAW ви програму поставити не зможете.
4
Запустіть Get Data Back. В меню програми виберіть розділ жорсткого диска, якому привласнена файлова система RAW. Далі виберіть пункт «Відновлення інформації». Врахуйте - процес відновлення даних може бути дуже тривалим.
5
Якщо вам не вдалося відновити дані за допомогою програми, але на вінчестері є інформація, яка дуже важлива для вас, то ви можете скористатися спеціальними послугами сервіс-центрів з відновлення інформації з жорстких дисків. Хоча і в цьому випадку стовідсоткової гарантії ви не отримаєте.
6
Якщо ж на розділі вінчестера немає важливої інформації, то тут значно простіше. Коли з'явиться діалогове вікно з повідомленням про форматування, виберіть файлову систему . Для цього натисніть по стрілочки біля вікна, після чого - кнопку «Почати». З'явиться вікно з повідомленням, що всі дані будуть видалені. Підтвердіть форматування, натиснувши OK. Через кілька секунд розділ жорсткого диска буде відформатований. Після цього він повинен працювати нормально. Можливо, буде потрібно перезавантажити комп'ютер.