Як зігнути фанеру. Як загнути фанеру.

Нерідко в процесі виготовлення столярних виробів виникає необхідність в тому, щоб надати заготівлі неправильну форму. Елементи такої конструкції можна, звичайно ж, випиляти, проте даний метод часто просто неприйнятний, адже він обіцяє перевитрата матеріалу. Зважаючи на це, для виготовлення заготовки неправильної форми раціональніше зігнути фанеру.
Вам знадобиться
  • - спеціальна піч;
  • - сталева заготовка;
  • - вода;
  • - праска.
Інструкція
1
Після термічної обробки і розпарювання фанера стає пластичнее. Під дією вологого середовища і високої температури цей матеріал значно розм'якшується, завдяки чому його набагато легше зігнути.
2
Збільшити пластичність фанери можна, розігрів її в закритій печі на круглих нагелях або просто потримавши над відкритим вогнем (тільки не пересушити фанеру , адже від занадто високої температури матеріал трісне в місці згину).
3
Під час підсушування фанери періодично змочуйте заготовку водою.
4
В процесі роботи один кінець фанери ретельно закріпіть, а другий міцно утримуйте в руках.
5
Якщо зігнути потрібно довгу заготовку складної конфігурації, то використовуйте спеціальний шаблон, виконаний у вигляді сталевої смуги: прив'яжіть фанеру до сталевої смузі, після чого зігніть її разом із шаблоном (сталева смуга перешкоджатиме розтріскування вироби). Потім заготовку з прикріпленою до неї сталевої смугою залиште до повного висихання.
6
Є ще один спосіб зігнути фанеру і виріб, виконаний з неї. Змочіть заготовку водою, після чого пропрасуйте її праскою. Потім зігніть фанеру , після чого її зовнішню сторону змочіть ще раз і знову пропрасуйте праскою. Цей спосіб дозволяє зігнути шестімілліметровой фанеру , причому так, що на виробі не з'явиться тріщин.
Зверніть увагу
Фанеру вимочуйте тільки в холодній воді: через гарячої води заготовка почне розшаровуватися.
Корисна порада
Для запобігання викривленню вироби, виконаного з фанери, протріть заготовку (два-три рази) гарячою оліфою або покладіть цей виріб в нагріту оліфу і залиште її там на добу. Потім фанеру промокніть м'якою ганчіркою і просушіть (на повне просихання піде 10-15 днів).
При виготовленні виробів з деревини часто потрібно додати їм криволинейную форму. Іноді можна обійтися випилюванням фігурної деталі, але нерідко це неприпустимо з міркувань економії матеріалу або через зниження міцності дерев'яної конструкції. Часто необхідна криволінійна форма може бути досягнута згинанням заготовки. Як, наприклад, зігнути фанеру ?
Вам знадобиться
  • Вода, ганчірки, праска, шаблон
Інструкція
1
Перед тим як приступити до згинання листа фанери, необхідно знати, що деревина знаходить гнучкість після відповідної термічної обробки або розпарювання. Відбираючи матеріал для подальшого згинання, перевірте, чи немає на поверхні листа яскраво виражених деформованих ділянок, вм'ятин, розтріскування. Якщо не вжити заходів, то в місцях деформацій лист фанери може тріснути.
2
Відібраний лист фанери рясно змочіть водою. Найпростіше попередньо відзначити місце майбутнього згину і обкласти його з обох сторін мокрими ганчірками на кілька годин. Після цього лист обережно згинають.
3
Ще один варіант підготовки фанери передбачає використання гарячої праски. Застосовується цей спосіб у тому випадку, якщо згинання фанери йде за спеціальним шаблоном. Фанеру змочують водою і прогрівають з двох сторін нагрітим праскою, а потім згинають. В процесі згинання доцільно періодично прикладати праску до зовнішньої (вигнутою) частини листа.
4
Сгибание фанери виробляєте вздовж зовнішніх шарів. Пластичність листа фанери можна ще більш підвищити, якщо попередньо вимочити його 2-3 години в аміачної воді.